Fani Led Zeppelin liczyli, że remastery pierwszych albumów ukażą się w 2013 roku, jednak termin ich wydania przeciąga się. Sam Jimmy Page wypowiedział się na ten temat:

Pierwsze wydania – zawierające „Led Zeppelin I„, „Led Zeppelin II” oraz „Led Zeppelin III” – ukażą się w tym roku. Pracuję też nad własnym materiałem z przeszłości, który ujrzy światło dzienne w 2014.

jimmy page

Remastery „Led Zeppelin IV„, „Houses Of The Holy„, „Physical Graffiti„, „The Song Remains The Same„, „In Through The Out Door” i „Coda” muszą prawdopodobnie poczekać z premierą do 2015.

Page wypowiedział się w wywiadzie dla The Pulse Radio o prawdziwym sukcesie Led Zeppelin i nagrodzie, jaką jest ciągła obecność ich twórczości w świecie muzyki:

Najbardziej satysfakcjonującym w tym wszystkim jest fakt, że jest się częścią muzyki, która wytrzymała próbę czasu. Każdy muzyk marzy, by jego twórczość to wytrzymała. Naprawdę cudowna sprawa.

Page, który jest producentem wszystkich albumów studyjnych i koncertowych Led Zeppelin, pełnił także rolę głównego archiwisty i osobiście nadzorował proces remasteringu w latach 90.

W listopadzie 2012 ukazał się album koncertowy Led Zeppelin „Celebration Day„, który był nagrany i sfilmowany 10 grudnia 2007 podczas reunion show w londyńskiej O2 Arena. Koncert ukazał się w postaci CD, DVD i Blu-ray.

Led Zeppelin został także nominowany do 2 nagród Grammy – „Najlepszy rockowy występ” za ‚Kashmir (Live)‚ z „Celebration Day„, oraz „Najlepszy Rockowy Album” za ten właśnie krążek.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *