Podczas prezentacji najnowszych reedycji płyt „Led Zeppelin IV” oraz „Houses Of The Holy” legendarny gitarzysta grupy Led Zeppelin, Jimmy Page rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące ponownego zjednoczenia zespołu.  Zapytany przez magazyn NME o dręczącą fanów od miesięcy sprawę odpowiedział:

Nie sądzę, żeby to było prawdopodobne i to wszystko co mogę powiedzieć na ten temat. Nie mam zamiaru zagłębiać się w szczegóły, kto, co, komu powiedział na ten temat. Wszystko co mogę rzec to, że nie wygląda mi to na prawdopodobne.

Jednak nie oznacza to, że nigdy nie będzie okazji wysłuchać klasycznych utworów Led Zeppelin w wykonaniu Page’a. Gitarzysta zdradził, że zamierza do przyszłego roku zebrać nowy zespół i ruszyć w trasę, która ma być esencją jego dotychczasowej kariery.

Gdybym miał zagrać jeszcze raz, chciałbym połączyć materiał ze wszystkich etapów mojej kariery. Chciałbym cofnąć się zarówno do bardzo dawnych czasów z The Yardbirds, ale też nie pominąłbym nowego materiału. Mam nadzieję, że będę miał okazję grać wszystko co potrafię np. instrumentalną wersję ‚Dazed and Confused’ itd. itd..”

Jimmy Page dementuje plotki o powrocie Led Zeppelin i kompletuje nowy zespół

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *