W maju bieżącego roku Stone Sour wydało oficjalne oświadczenie, informując, że Jim Root nie jest już członkiem zespołu. Warto dodać, że w kapeli tej występuje też Corey Taylor. Gitarzysta, który jest również członkiem Slipknota, mówił w najnowszym wydaniu Revolvera o kulisach i powodach odejścia ze Stone Sour. Jego najciekawsze wypowiedzi tłumaczymy poniżej. Muzyk powiedział:

Pod koniec cyklu tras Stone Sour związanych z albumem ,,House Of Gold & Bones” stało się dla mnie jasne, że to musi zmierzać ku końcowi. Mimo tego zespół nalegał na więcej występów, ale ja mówiłem coś w stylu: „Czas skończyć!”

Slipknot dał Stone Sour wszystko, co ten zespół osiągnął, ale byli też ludzie w Slipknocie, którzy siedzieli bezczynnie i czekali, aby zrobić nowy album. A ja codziennie trafiałem na fanów, którzy pytali mnie: „Kiedy zrobicie nowego Slipknota? Można odnieść wrażenie, że on wisi w powietrzu.”

Root wyjawił, że tak naprawdę został on wyrzucony ze Stone Sour na kilka miesięcy przed oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji:

Myślę, że możecie powiedzieć, że „dałem okazję” do zaczęcia pracy nad nową płytą Slipknota, jeśli ubrać by to w ładne słowa. Zasadniczo w listopadzie dowiedziałem się, że Stone Sour chce zorganizować więcej koncertów i jednocześnie nie chce, żebym był ich częścią.

Dzięki temu, że Jim nie był już zaangażowany w Stone Sour, miał on dużo czasu, aby skupić się na tworzenia materiału dla Slipknota:

Było we mnie bardzo dużo emocji, które przechodziły przez moją głowę, gdy pisałem to gówno. Byłem zły, bo Stone Sour chciało odbyć beze mnie trasę. Była więc we mnie mała złość, miałem niewielką pieprzoną depresję. Czułem się zraniony. Pomimo tego to było prawdopodobnie lepsze dla wszystkich, bo nie czułem się już szczęśliwy w tym zespole.

Gitarzysta dodaje:

Kocham Stone Sour. Uwielbiam muzykę, którą stworzyliśmy. To była fajna jazda. Jednak jeśli zamierzam dla czegoś poświęcić cały swój wolny czas i całe moje życie, to musi być coś, w co wierzę na tysiąc procent. Coś, w czym mam tysiąc procentową komunikację ze wszystkimi, którzy są w to zaangażowany. I takim czymś jest Slipknot.

Jim Root o odejściu ze Stone Sour: "Nie czułem się już szczęśliwy w tym zespole"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *