Jim Dunlop, założyciel Dunlop Manufacturing, firmy produkującej legendarne w swej jakości akcesoria gitarowe – w tym kostki i efekty – zmarł w wieku 82 lat.

Urodzony w 1936 r. w Szkocji, w młodości wyemigrował do Kanady w poszukiwaniu nowych możliwości. W 1965 r. założył swoją firmę, rozpoczynając działalność od produkcji kostek z wyjątkowym jak na owe czasy nastawieniem na precyzję wykonania i kontrolę jakości, jednocześnie eksperymentując z kształtami i słuchając rad muzyków (kostki z serii Tortex to wciąż numer 1 na świecie).

W latach 80. wszedł na rynek efektów gitarowych, przejmując i w swoim stylu kontynuując marki Cry Baby i MXR. To otworzyło mu drzwi do stałej współpracy m.in. z rodziną Hendrixów, Dimebagiem Darrelem, czy Slashem.

W internecie hołd zmarłemu przedsiębiorcy złożyli m.in. Kirk Hammett, John Petrucci, Alex Skolnick, Joe Satriani, Joe Bonamassa, Buddy Guy, Matt Heafy, obozy Pantery, Body Count i rodziny Hendrixów i in.

2 Komentarze Jim Dunlop zmarł w wieku 82 lat

 1. slayer

  „W latach 80. wszedł na rynek efektów gitarowych, przejmując i w swoim stylu kontynuując marki Cry Baby i MXR. To otworzyło mu drzwi do stałej współpracy z m.in. Jimim Hendrixem”.

  Reply
  1. heavyrock.pl

   Chodziło oczywiście nie o Hendrixa we własnej osobie (zmarł w 1970 r.), ale o jego markę – jego rodzina przejęła spuściznę po nim i gdziekolwiek widzisz dziś „Jimi Hendrix” (np. w ostatnim załączonym poście kondolencyjnym) to ich sprawka.

   Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *