Jill Janus, wokalistka Huntress, 14 sierpnia odebrała sobie życie. Informacja została potwierdzona przez menadżera zespołu i rodzinę.

Poza macierzystą grupą znana była także z coverowych kapel The Starbreakers i Chelsea Girls. Wraz z Angusem Clarkiem (Trans-Siberian Orchestra) współtworzyła i komponowała ostatnio rockową operę, która ma dopiero mieć swoją premierę.  Od dekady była również nowojorską DJ-ką.

jil janus 2018

Poza światem muzyczną wspierała inicjatywy na rzecz chorych umysłowo, sama będąc dotknięta wieloma przypadłościami.

Otwarcie mówiła o swej pierwszej próbie samobójczej w wieku 16 lat. W wieku 20 lat zdiagnozowano u niej chorobę maniakalno-depresyjną. Cierpiała także na zaburzenia schizoafektywne (w tym schizofrenię), chorobę dwubiegunową, zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, alkoholizm, depresję, a od 2015 r. na raka macicy, którą musiała chirurgicznie usunąć, by zwalczyć nowotwór.

W wywiadzie dla Psychology Today tak opisywała swoje życiowe doświadczenie:

Od zawsze widziałam i słyszałam rzeczy, których inni nie dostrzegali. Wiele moich wizji i snów potwierdzało się w rzeczywistości, co moja rodzina i przyjaciele nazywali „zdolnościami parapsychicznymi.” To było przyczyną wielu szkolnych dramatów, nazywania mnie „dziwakiem” i bicia mnie. Potem, ok. 25 roku życia, przeistoczyło się to w pełnowymiarową manię, przez co nie pamiętam większości 3. dekady swojego życia. Nie pamiętam też wiele ze szkoły średniej. Straciłam swoją długotrwałą pamięć i nie zapamiętuję imion, twarzy, czy nawet miejsc. Czasami gramy gdzieś na trasie i Blake [mój chłopak i nasz gitarzysta] mówi mi, „Graliśmy tu już 2 razy”, ale ja tego nie pamiętam.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *