W nowym wywiadzie dla Billboard.com Jason Newsted zapytany został o NEWSTED – swój metalowy projekt solo, który po 2 wydawnictwach wydawał się być na silnej fali wznoszącej, po czym nagle po prostu zniknął z radaru ze względu na „prywatne i osobiste powody”. Minęły 2 lata i Jason po raz pierwszy odnosi się do sprawy:

Próbowałem na raz robić zbyt wiele rzeczy. Żeby coś się udało możesz zrobić wszystko, co w twojej mocy, ale nie więcej. Nie mówię, że to koniec, bo napisałem całą kolejną płytę, ale nie została złożona do kupy. Nie została nagrana w całości. Nie jest gotowa do pokazania ludziom. To coś, co teraz zostało zepchnięte na dalszy plan.

O swoim nowym projekcie akustycznym mówi natomiast tak:

To rzeczy, które grałem przez 20-25 lat. Zbierałem te utwory, a teraz zabieram je przed publiczność. To ważne, żeby odejść na sekundę od heavy metalu i móc znów wziąść głęboki oddech i zrobić coś z tymi doprawdy wspaniałymi utworami. Zabawa jest kluczowa – zabawa, zabawa, zabawa. Żadnego ciśnienia więcej. Nie chcę wystawiać się na to ponownie.

Nie ma póki co planów wydawniczych. Możliwe, że zaadaptuje akustycznie utwory Newsted i Metalliki. Zaoferowano mu także napisanie biografii, ale póki co woli przyhamować.

Wspominając lata w Metallice wyjawił, że jego ulubionym kawałkiem jest „Sad But True” z uwagi na głębię i ciężar, oraz „My Friend of Misery”, do którego napisał intro, uzyskując od zespołu pozwolenie na zrobienie czegoś w pełni samodzielnie. Jest z tego dumny, jako że napisanie czegoś takiego jest niełatwe. Najbardziej zapamiętał boom na Metallicę po wydaniu czarnej płyty, kiedy to nagle z całego świata zaczęły spływać oferty i zespół zaczął przecierać szlaki w miejscach, do których nikt nigdy wcześniej nie zaprosiłyby amerykańskiej kapeli metalowej. Ich popularność osiągnięta m.in. dzięki globalnemu sukcesowi „Nothing Else Matters” przemówiła jednak do portfeli organizatorów.

jason newsted

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *