W przeprowadzonym ostatnio przez Alex Hinson z The Michigan Times wywiadzie, gitarzysta Korn James „Munky” Shaffer wyraził swoje zadowolenie z powodu powrotu Briana „Head” Welcha do zespołu, nazywając go „członkiem rodziny”. W rozmowie James Shaffer mówi również o przyszłym, brzmieniowym kierunku zespołu i Kornie jako kapeli funk metalowej. Najciekawsze fragmenty wywiadu tłumaczymy poniżej.

James Shaffer o powrocie Briana Welsha do Korn:

Wielu z fanów stwierdziło „Och to wspaniałe, że wrócił” i za każdym razem, gdy tak mówili, myślałem: „Dokładnie. Ale to nie jest tak wspaniałe, jak wspaniałym jest to dla mnie.”

Bo on jest dla mnie jak brat, jesteśmy jak lewy i prawy głośnik, więc mając go z powrotem jest jak… On jest jak członkiem rodziny. To jak ponowne spotkanie z bratem, którego nie widziało się od dłuższego czasu. Myślę, że zespół bardzo potrzebował Briana i to od dłuższego czasu.

Teraz możemy ponownie stworzyć tą potęgę brzmieniową, jaką zawsze Korn powinien być – ścianę gitar. I jest to przyjemne nie tylko dla fanów, ale też dla nas, gdy pracujemy w studiu nad riffami i kreatywnością. Więc jest sporo zabawy. Ponownie jest to zabawą.

O przyszłym brzmieniu Korna:

Trudno teraz to jednoznacznie określić, bo podoba mi się to, jak muzyka rozwinęła się w stronę elektroniki, ale także w tym cięższym kierunku. Chcielibyśmy połączyć i rozbudować te dwa światy.

O funk metalowym charakterze Korna:

Zaczęliśmy od zmieszania funku z metalem. Byliśmy bardzo zapatrzeni w thrash metal, gdy rozpoczęliśmy działalność jako zespół. Uwielbialiśmy sposób w jaki Anthrax wyprowadzał dźwięk, a większość materiału Ret Hot Chilli Peppers i Faith No More wpłynęło na początkowe brzmienie Korna.

Zawsze uważałem nas za kapelę bardziej funk metalową, aż ktoś wymyślił określenie nu metalu i tak już pozostało. To też jest ok, ale dla mnie nadal tworzymy funk metal. Czuje się ten slapping oraz ciężkość materiału. Myślę, że możemy ewoluować jeszcze bardziej w funkowym kierunku.

www.youtube.com/watch?v=ltO1B88Mmwo

James Shaffer (Korn): "Zespół bardzo potrzebował Briana od dłuższego czasu"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *