Jak donosi serwis The National, James Kottak, perkusista Scorpions, spędza miesiąc w dubajskim więzieniu, po tym, jak został skazany za obrażanie islamu.
Muzyk wypił ponoć 5 lampek wina podczas lotu z Moskwy do Dubaju, który odbył się 3 kwietnia. Kottak leciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby dwa dni później wystąpić na Grand Prix Formuły 1. Po tym, jak artysta skierował się w złym kierunku i trafił na halę tranzytową, zaczął on „przeklinać i mówić o ‚niedouczonych muzułmanach’, następnie pokazał pasażerom swój środkowy palec”. Tak przynajmniej donosi świadek. Policja powiedziała też, że James opuścił swoje spodnie i wypiął się tyłem w kierunku ludzi.
Funkcjonariusz policji mówił również, iż perkusista wypowiadał rzeczy w stylu: „Co to za obrzydliwy zapach”. Policjant dodaje:

Nie widziałem nic poza tym, ale słyszałem go. Po chwili poinformowałem mojego przełożonego, który zjawił się i odprowadził oskarżonego na bok.

Jeden z pracowników lotniska wypowiada się na temat zaistniałej sytuacji:

Gdy Kottak zobaczył pakistańskich i afgańskich pasażerów, zatkał swój nos i powiedział, że nie ma szans, aby podróżował on z tymi ludźmi.

Pracownik dodaje, że muzyk przeklinał wielokrotnie na hali przylotów:

Nie kierował on swoich słów do konkretnej osoby, ale do całego ogółu. Był wtedy bardzo nerwowy i mówił głośno.

Kottak zaprzecza, że obrażał islam, mówiąc prokuratorom:

Nie pamiętam, żebym mówił te słowa. Nie pokazywałem też mojego środkowego palca.

Muzyk wypiera się również oskarżeniom o ściągnięcie spodni:

To nie prawda – podciągnąłem jedynie do góry koszulę, aby w spontanicznym akcie pokazać tatuaż na moich plecach. Nie ma szans, abym powiedział takie zwroty na temat muzułmanów, nie ważne czy byłem pijany, czy nie. Przyznaję się, że piłem alkohol, ale odrzucam dwa inne oskarżenia, nie zrobiłem tego.

Oprócz spędzenia miesiąca w więzieniu (kara odbywa się od 3 kwietnia), muzyk został ukarany grzywną w wysokości około 545 dolarów za picie alkoholu bez otrzymania pozwolenia. Z powodu przebywania w areszcie, Kottak nie wystąpił ze Scorpions podczas Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Został on zastąpiony przez Marka Crossa, znanego z występów w Helloween i Firewind.

James Kottak (Scorpions) odsiaduje wyrok w więzieniu za obrazę islamu

2 Komentarze James Kottak (Scorpions) odsiaduje wyrok więzienia za obrazę islamu

  1. Pingback: James Kottak (Scoprions) zakończył odwyk i wrócił do Scorpions | HeavyRock!

  2. Pingback: IV urodziny heavyrock.pl – bilans i konkurs! [ROZSTRZYGNIĘTY] | heavyrock.pl

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *