Jak donosi The Guardian, Iron Maiden LLP, czyli firma, pod którą działa Iron Maiden, została ogłoszona jedną z najszybciej wzrastających firm muzycznych w UK. Zarabiając między £10 a £20 milionów rocznie, trafiła na stworzoną przez London Stock Exchange (londyńską giełdę) listę „1000 Firm Inspirujących Wielką Brytanię”.

Jak mówi Greg Mead, współzałożyciel Musicmetric, wg danych płynących z sieci BitTorrent największą grupę fanów zespół ma w Brazylii, a ponieważ kraj ten przoduje w kwestii wymiany plików, jest to duży wyznacznik popularności. Duży wpływ na wspomniane zyski ma też ciągłe koncertowanie, które sprawia, że fani dzielący się plikami zaczynają chętnie płacić za ich płyty.

Ironi zarobili ostatnio $8,5 miliona z samej sprzedaży biletów za raptem 6 letnich koncertów w Europie, co dało im nr 1 na liście Billboard Hot Tours, zaś ich ostatnia płyta „The Final Frontier” sprzedała się w nakładzie 63 tys. egz. w pierwszym tygodniu w samych Stanach, co dało jej pozycje nr 4. na liście Billboard 200. W UK album był na 1 miejscu, czego wcześniej dokonał tylko trzykrotnie albumami w 1982, 1988 i 1992r.

maiden europe 2013

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *