20 stycznia br. w legendarnym, londyńskim pubie Carts & Horses doszło do nietypowego reunionu. Na scenie pojawili się dawni członkowie Iron Maiden, którzy należeli do zespołu jeszcze przed podpisaniem kontraktu na pierwszą płytę (żaden z nich jednak na niej już nie zagrał). Obecni na miejscu byli:

  • pierwszy wokalista, Paul Mario Day (1975–1976), wg własnych słów będący pominiętym w creditsach autorem melodii i tekstu do „Strange World”
  • pierwszy gitarzysta, Terry Rance (1975–1976)
  • pierwszy gitarzysta, Dave Sullivan (1975–1976)
  • trzeci (choć przez prawie rok jedyny) gitarzysta, Terry Wapram (1977–1978), obecnie w Buffalo Fish
  • trzeci perkusista, Doug Sampson (1977–1979), obecny na pierwszym demo zespołu; od 1989 r. grający w Airforce

Pierwsza w/w trójka oryginalnych członków całkiem niedawno, bo 29 grudnia 2018 r., po 42 latach ustawiła się w barze z założycielem Iron Maiden, Stevem Harrisem (wspólne zdjęcie poniżej), który na samym początku zaprosił ich do zespołu, a następnie z niego wyrzucił. Do pełni pierwotnego składu z niewiadomych przyczyn zabrakło wtedy na miejscu jedynie perkusisty Rona „Rebela” Matthewsa.

iron maiden oryginalny skład po 42 latach

Najwyraźniej to nagłośnione w mediach branżowych spotkanie zainspirowało wciąż aktywnych muzycznie Waprama i Sampsona do zaproszenia całej trójki na wspólny koncert ich obecnych kapel – Airforce i Buffalo Fish – z którymi razem w różnych konfiguracjach wykonali m.in. kilka klasyków Iron Maiden. Poniżej dostępne nagrania.

Próba dźwięku:

„Wrathchild”

„Prowler”

„Iron Maiden”

Pełny set Airforce z gościnnym udziałem pierwszego wokalisty Iron Maiden:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *