W wywiadzie dla Rock Overdose, Jon Schaffer, gitarzysta i lider Iced Earth, zapowiedział ambitne plany zespołu na przyszłość:

Zamierzamy nagrać na nowo nasze starsze płyty na przestrzeni najbliższych 10 lat. Przerobimy tak sporo katalogu Iced Earth, ponieważ nie jestem właścicielem taśm-matek i nie mamy z tego żadnego dochodu. Jeśli nagramy je na nowo, to wszyscy w zespole w przyszłości będą otrzymywali tantiemy. To będzie duży projekt i dobra zabawa, przekopywać się znów przez te płyty – zwłaszcza przez pierwsze sześć. Na tym chcemy się skupić. Nie wiem, od której zaczniemy. Mam na to dobry pomysł, ale musimy o tym pogadać z chłopakami w najbliższych miesiącach. Niczego tym płytą nie ujmuję, bo uważam, ze są świetne, ale biznesowo to były dla Iced Earth złe umowy i idąc naprzód chcemy mieć kontrolę nad swoim katalogiem i przeznaczeniem.

Jeśli nagranie kolejnego albumu Iced Earth zajmie 3 albo 4 lata, to niech tak będzie. Nie sądzę, by tak było, ale jeśli tak wyjdzie, to w porządku. Nie będziemy pod żadną presją, by coś nagrywać na szybko między trasami, czy cokolwiek. Nie zamierzam tak więcej działać. To będzie bardziej na zasadzie poświęcenia temu czasu i nagrania i wydania tego, co naprawdę chcemy. Robiąc to w ten sposób będziemy mieli albumy w stylu „Incorruptible” cały czas, bo nie będą wymuszone. Chodzi o to, by uczyć się z przeszłych doświadczeń, próbować płynąć z prądem i niczego nie wymuszać z uwagi na czasowe zobowiązania. Poza tym, jako wolni strzelcy będziemy teraz pracować jako zespół i posuwać się naprzód w zupełnie inny sposób niż kiedykolwiek wcześniej. To daje nam wiele możliwości w dyktowaniu swojej przyszłości. To więc, zasadniczo, to świetny czas dla zespołu.

Iced Earth 2017

1 Comment Iced Earth nagrają od nowa wszystkie swoje przeszłe albumy

  1. Piotr

    Jestem za. Kocham ICED EARTH, zwłaszcza z czasów z Mattem, ale z chęcią usłyszę Burnt offerings, Dark saga, Something wicked czy Horroshow w wykonaniu Stu.

    Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *