Ian Gillan w wywiadzie dla Kaaos TV zapytany został o to, czy pracuje nad jakimiś solowymi projektami, opowiedział o planach nagrania nowego albumu ze swoim pierwszym zespołem – The Javelins:

W mojej głowie istnieje w tej chwili 5 projektów. Mam gotowe jakieś 30 utworów, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego. Nie wiem, które z tych projektów wcielę w życie, lecz jeden z nich skończyliśmy już nagrywać w Hamburgu. Jest to nowy album, który wydam razem z moim pierwszym zespołem, The Javelins, istniejącym od 1962 roku. Płyta ukaże się w sierpniu. Za parę tygodni zacznę promocję nowego materiału. Zatem jesteś pierwszym, komu mówię o tych planach. Są tam utwory w stylu Raya Charlesa, takie w stylach Buddy’ego Holly’egoHowlin’ Wolfa, czy też Chucka Berry’ego. Chłopaki z zespołu występowali raczej sporadycznie. Niektórzy z nich nie grali progresywnej muzyki od 50 lat, a niektórzy nawet dłużej, 55, czy 56 lat. Cały materiał przygotowałem ze Stevem Morrisem, starym kumplem z Liverpoolu.

W przeszłości zespół występował na żywo, ale nigdy nie nagrał płyty z autorskim materiałem. Grupa dotąd wydała jedynie album z rock and rollowymi coverami pt. Sole Agency and Representation, po chwilowym zejściu się w 1994 r..

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *