Gitarzysta Exodusu, Gary Holt, wypowiadał się w ostatnich wywiadach na temat wyrzucenia z zespołu dotychczasowego wokalisty, Roba Dukesa. Wg. Holta, decyzja ta była rozważana przez długi okres czasu, zanim w końcu została podjęta. Jak wiemy, miejsce Dukesa zajął wcześniejszy wokalista Exodusu, Steve „Zetro” Souza, który śpiewał w zespole w latach 1986-1993 i 2002-2004.

Z kolei w niedawnym wywiadzie dla australijskiego podcastu „Blood, Sweat And Metal”, Dukes wyznał:

Nie rozmawiałem z nikim (o swoim odejściu z Exodusu – przyp. red.) poza perkusistą Tomem Huntingiem. Tom zadzwonił do mnie i powiedział: „Zamierzamy iść dalej z innym wokalistą. Zamierzamy to zrobić z Zetem.” To było wszystko. Około 20-sekundowa rozmowa telefoniczna. To wszystko co dostałem.

W jednym z wywiadów zaprzeczył tej wersji Gary Holt, mówiąc, że pożegnanie z Dukesem nie było przeprowadzone w tak grubiański sposób:

Miały miejsce rozmowy telefoniczne z Robem, które to poprzedzały, więc jak długo powinna trwać ostateczna rozmowa? Gdy byłem w Europie ze Slayerem, byłem dość wyczerpany tym wszystkim, przez co przeszliśmy.
Spędziliśmy nad tym dużo czasu.

Holt zakończył też spekulacje na temat tego, że rozejście się z Dukesem mogło być spowodowane motywami finansowymi lub pomysłodawcą tego wszystkiego był nowy manager zespołu, Chuck Billy, wokalista Testamentu:

Tu nie chodzi o pieniądze, Chuck też tego nie zorganizował. Były zakulisowe powody, więc wyciągnęliśmy z nich wnioski. Wszystko pozostanie jednak między nami. Nie widzę potrzeby, aby prać brudy przed kimkolwiek.

Gitarzysta wspominał wcześniej, że ostatnie wydarzenia w Exodusie były „najtrudniejszymi decyzjami w ich życiu dla całego zespołu”. Wciąż jednak życzy wszystkiego dobrego byłemu frontmanowi kapeli:

Życzę wszystkiego najlepszego Robowi. Jestem dumny z niego i z tego, jak przeszliśmy z kolesia z różowym mohawkiem do bezwzględnego, thrashowego wokalisty. On jest zabójczym frontmanem, a my mamy duży szacunek dla niego i kochamy muzykę, którą razem stworzyliśmy.

Holt o odejściu Dukesa z Exodusu: "Nie widzę potrzeby, aby prać brudy przed kimkolwiek"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *