Zgodnie z zapowiedzią, wizja ogólnoświatowej trasy Franka Zappy pod postacią hologramu stała się rzeczywistością. Trasa The Bizzare World Of Frank Zappa ruszy pod koniec 2018 r.

Do wirtualnego obrazu legendy dołączą na scenie jego dawni, żyjący wciąż kolaboranci: Ray White, Mike Keneally, Scott Thunes, Robert Martin i Joe „Vaultmeister” Travers. Gościnnie wystąpią także m.in. Steve Vai, Warren Cuccurullo, Ian Underwood, Vinnie Colaiuta, Napoleon Murphy Brock, Arthur Barrow, czy Ed Mann.

Producentem spektaklu jest firma odpowiedzialna m.in. za trasę hologramu Ronnie’ego Jamesa Dio. Całość stworzono na zamówienie trustu zarządzającego spadkiem artysty, „dowodzonego” przez jednego z jego synów, Ahmeta Zappę, wg którego jego ojciec był entuzjastą tej koncepcji, czego ma dowodzić „połowa rozdziału w jego autobiografii The Real Frank Zappa Book” z 1989 r.

Przeciwny pomysłowi jest z kolei Dweezil Zappa, młodszy z synów i zarazem jedyny muzyk w rodzinie, a także słynny gitarzysta, Adrian Belew, którego udział początkowo (mylnie) zapowiadano.

To kolejny przykład wykorzystania nowej technologii do „wskrzeszenia” znanego nazwiska, który wydaje się potwierdzać, że to dopiero początek.

frank zappa hologram trasa 2018

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *