Czwarty studyjny album grupy Hellyeah, składającej się z członków Mudvayne, Pantery i Nothingface, ukaże się 10 czerwca nakładem Eleven Seven Music. Płyta nosi nazwę „Blood for Blood” i, jak twierdzą muzycy, ma to być ich największe i najważniejsze dokonanie w dotychczasowym dorobku. Produkcją albumu zajął się Kevin Churko znany ze współpracy z takimi artystami jak Ozzy Osbourne, Five Finger Death Punch i In This Moment. Na albumie będzie można usłyszeć również nowego basistę – Kyle’a Sandersa, który zastąpił Boba „Zillę” Kahaka.

Na płycie znajdą się utwory ciężkie, a zarazem melodyczne i bardziej dojrzałe w przeciwieństwie do poprzednich trzech albumów, które składały się w większości z kawałków nadających się typowo na imprezę. Zachowa jednak przy tym południowo-amerykański klimat muzyki zespołu, znany z poprzednich wydawnictw. Jak twierdzi perkusista grupy, Vinnie Paul, stało się tak za sprawą przejęcia inicjatywy przez producenta Kevina Churko. Jest to pierwsza płyta Hellyeah, za której produkcję odpowiada ktoś inny niż sam zespół.

Tak gitarzysta Tom Maxwell komentuje najnowszy album Hellyeah:

Wciąż flirtujemy z tym zespołem i mamy dużo rzeczy do powiedzenia. Cały czas w tym, co robimy, jest jakaś magia, a płytę taką jak ta od dawna chciałem stworzyć z tym zespołem. Przez cały proces tworzenia mogliśmy na sobie polegać i wzajemnie szukać inspiracji.

Zespół nakręcił również teledysk do pierwszego singla zatytułowanego ‚Sangre Por Sangre’. Wyreżyserowany został przez Roberta Sextona, który współpracował już z takimi wykonawcami jak Soulfly, Death Angel i Cavalera Conspiracy. Singiel ten pojawi się już w kwietniu.

Lista utworów płyty „Blood For Blood”:

01. Sangre Por Sangre (Blood For Blood)
02. Demons In The Dirt
03. Soul Killer
04. Moth
05. Cross To Bier (Cradle Of Bones)
06. DMF
07. Gift
08. Hush
09. Say When
10. Black December

Hellyeah: Sczegóły na temat nowego albumu "Blood for Blood"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *