Teledysk do ich najnowszego singla z drugiej płyty, „The Strange Case Of…” wyreżyserował Daniel Catullo, człowiek dosyć znany w środowisku rockowym z produkcji teledysków i albumów koncertowych dla takich artystów jak Godsmack, Marylin Manson czy Rush (nagradzany Rush in Rio). Clip przedstawia ujęcia zespołu z koncertów w Europie podczas trasy z Alter Bridge.

Mz. Hyde lirycznie nawiązuje do osobowości Doktora Jekyll’a/Pana Hyde’a i miał za zadanie zebrać i skleić do kupy wszystkie kawałki na „The Strange Case Of…”

O piosence wypowiada się wokalistka zespołu, Lzzy Hale:

Była to jedna z ostatnich piosenek, które napisaliśmy na album. W pewnym momencie szukaliśmy 17 kawałków z około 50, które były napisane. Chłopaki z zespołu mówili: ‚W jaki sposób uda nam się wrzucić każdą z tych piosenek? Kochamy je wszystkie, ale nie mają one wspólnego motywu.’ Więc poszłam do nich z myślą o ‚Mz. Hyde’. Była to osobista rzecz, ponieważ była to postać którą wymyśliłam, aby pomogła mi otworzyć się na świat gdy byłam dzieckiem. Dorastając, byłam bardzo nieśmiała i niepewna siebie, więc mniej czy bardziej musiałam wymyślić kogoś takiego jak Mz. Hyde, aby zostać gwiazdą rocka, którą chciałam być na scenie.

Przez lata pisałam o tych dwóch moich obliczach, chciałam je zawrzeć w tej piosence. Więc pokazałam to chłopakom, a wszyscy trzej popatrzyli na mnie w tym samym czasie i powiedzieli: ‚O Boże, to jest to! Lizzy, ty jesteś Mz. Hyde! Kiedy wrzucimy ten utwór na płytę, wszystko inne nabierze sensu, bo mamy twoją zarówno delikatną, jak i ostrzejszą odsłonę.’

Halestorm wydał też niedawno EP „ReAniMate 2.0: The CoVerRs eP”, z coverami zespołów takich jak AC/DC, Judas Priest czy Pat Benatar.
Video do ‚Mz. Hyde’ poniżej (uwaga, zwrotka niebezpiecznie zalatuje popem):

Halestorm

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *