Grecki gitarzysta udzielił ostatnio wywiadu, gdzie pretekstem do rozmowy są jego europejskie koncerty, które trwają od wiosny zeszłego roku. Zapoczątkowało je wydanie debiutanckiego albumu solowego „I Am The Fire”. W ramach promującego krążek Guitar Univerde Tour w maju 2014, wraz z Marty’m Fridemanem (ex-Megadeth) zagrali w Krakowie i Warszawie. Oto kilka treściwych odpowiedzi na najważniejsze pytania:

O zbliżającym się nowym solowym albumie:

Właśnie napisałem wszystkie utwory i skończyliśmy nagrywanie ścieżek perkusyjnych. Kiedy tylko wrócę z trasy wracam do studia nagraniowego i zaczynam ciężko pracować nad gitarami. Chcemy zakończyć wszystko latem.
O gościach na płycie:
Tak jak na poprzedniej płycie chcę współpracować z różnymi osobami, ale tym razem będzie mnie gości. To będzie bardziej zamknięta grupa, z którą będę [nadal] współpracował i pisał utwory. Jestem podekscytowany. Jest to bardzo energetyczny album. Jest więcej szybkiego tempa i cięższych rzeczy i sporo gitar. Jestem bardzo skupiony na pisaniu. Lubię mieć chwytliwe melodie. Jest trochę za wcześnie by rozmawiać o personaliach gości, ale ponownie napisałem kilka utworów z  Matsem Levénem [Yngwie Malmsteen, Treat, Candlemass]. Sporo utworów napisałem także z Jacobem Buntonem [Lynam, Adler], który stworzył ‚Just Can’t Let Go’ z pierwszego albumu. Ja i Jacob napisaliśmy kilka numerów tym razem, także ma więcej niż wiodącą rolę na powstającym krążku. Tak jak Mats ma świetny głos i jest niezłym kompozytorem. Jest kilka więcej osób, które powinny się pojawić, ale nie wszystko zostało do końca ustalone.
O tym kiedy możemy spodziewać się nowego materiału Firewind:
Ciężko powiedzieć, naprawdę. Powodem, przez którego nie robiłem żadnych oficjalnych oświadczeń, jest brak nowego wokalisty. Ciągle nie znalazłem frontmana, z którym wygodnie by się pracowało przez dłuższy okres czasu. Jestem obecnie bliski dogadania się z jednym. Kolejnym czynnikiem jest to, ze muszę czuć się na 100% pewnym, że materiał będzie zabójczy, a album świetny.  Zdecydowaliśmy z zespołem, że nie ma pośpiechu by wrócić do studia i robić kolejny album czy trasę. Robiliśmy to przez ostatnie 10 lat bez przerwy. Obecnie mam kilka pomysłów nad którymi pracuję. Jestem tym podekscytowany, ale zaczniemy pracować z nowym wokalista i wtedy zobaczymy co dalej, czy jest to właściwa osoba. Jeżeli będziemy czuć się gotowi wtedy będziemy działać.
www.youtube.com/watch?v=rPqtMMGJAO4

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *