Dave Lombardo i Waldemar Sorychta po 7 latach od śmierci Gusa Chambersa postanowili wydać ostatnie tchnienie z Grip Inc. i wypuścić EP-kę „Hostage To Heaven” w hołdzie zmarłemu wokaliście. Cyfrowy mini-album ukaże się 9 czerwca (już można dokonywać pre-orderu na iTunes, Spotify, Amazon, Google Play, YouTube i in.) i zawierał będzie 4 utwory:

01. Hostage to Heaven
02. Dragging Me Down
03. Bittersweet
04. Crawl

grip inc. hostage to heaven

Otwieracz „Hostage To Heaven” znamy już z albumu „The Power of Inner Strenght”, jednak teraz otrzymujemy alternatywną, spowolnioną wersję, która jako eksperyment w przeszłości zainspirowała zespół do nagrania utworu „Rusty Nail” (powstałym po kilku przeróbkach). Pozostałych 3 numerów dotąd nie słyszeliśmy.

Niedawno krążyły plotki na temat powrotu Grip Inc. z nowym wokalistą, jednak przy okazji tej EP-ki Dave Lombardo dość jasno stawia sprawę:

Grip Inc. to nadwyraz wyjątkowy zespół, który miałem zaszczyt współtworzyć.

Gus Chambers był bez wątpienia jednym z najbardziej efektywnych i wyróżniających się wokalistów/frontmanów w branży. Móc wydać muzykę w hołdzie dla Gusa i jego talentu, upamiętniając unikalne brzmienie, które nasza czwórka stworzyła, to dar… nie tylko dla nas, ale dla fanów, którzy zawsze mieli nadzieję na więcej.

Gusa nie da się zastąpić. Grip Inc. nigdy nie będzie Grip Inc. bez niego. Moglibyśmy spróbować go zastąpić, ale nigdy nie byłoby to tym samym co nasza oryginalna czwórka. To wydawnictwo jest bezsprzecznie hołdem dla jego talentu i jego spuścizny.

gus chambers

Wspomnijmy dokonania Grip Inc. To w sumie 4 albumy, których posłuchacie w pełni poniżej.

„Power of Inner Strenght”, „Nemesis”, „Solidify” i „Incorporated”:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *