Joseph Duplantier, frontman Gojira, potwierdził w wywiadzie dla Metal Injection, że zespół pisze już następcę albumu Magma z 2016 r.:

Zaczęliśmy pisać nowe rzeczy jakiś rok temu. 7 miesięcy temu zaczęliśmy jammować, zwłaszcza ja z bratem i może reszta też, chcąc zacząć bardzo, bardzo wcześnie. Gdy uznamy, że czas nagrywać, będziemy gotowi.

Wygląda na to, że zagłębiamy się nieco bardziej w pisanie i może za bardzo nad tym myślimy czasami. Zrobiliśmy ze 20 dem, utworów, pomysłów. Nie mogę jednak powiedzieć, byśmy mieli coś konkretnego. Badamy temat i robimy to bardziej niż zwykle. Zwykle piszemy 12 utworów, nagrywamy 12 utworów i wydajemy 12 utworów. Teraz wydaje się, że napiszemy ze 100 kawałków. To inne podejście i to dobra zabawa. Mamy nowe pragnienia i nowy sposób na pracę. Myślę, że wyjdzie świetnie. Czuję, że efekt będzie ekscytujący, przynajmniej dla nas. Nie wiem, co na to inni ludzie.

Chcę wrócić do niektórych z naszych starszych wpływów. Nie zawsze byliśmy death-metalową kapelą. Wcześniej byłem fanem Dire Straits, Michaela Jacksona. Mamy w sobie te rzeczy, jak również nieco tych progresywnych. Musimy to wszystko jakoś wyrazić, zmieszać razem w naszym specjalnym sosie. Pracujemy nad rzeczami, które momentami są nieco zaskakujące, nawet dla nas. Czasami myślimy, „Co to ma być?” Nie wiem, prześpimy się z tym i do tego wrócimy. Potem wejdziemy do studia i zobaczymy, co się wydarzy.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *