Szwedzcy metalowcy z Ghost zostali uhonorowani w kategorii „Best Hard Rock/Metal” na Grammis (szwedzki odpowiednik Grammy Awards), które odbyło się zeszłego wieczoru (środa, 19 luty) w Cirkus w Sztokholmie. Zespoły zostały nominowane za swoje ostatnie wydawnictwa, które pojawiły się w 2013r., a wśród nich znaleźli się:

CRASHDÏET – ,,The Savage Playground”
GHOST – ,,Infestissumam”
NICKE BORG HOMELAND – ,,Ruins Of A Riot”
THE KRISTET UTSEENDE – ,,Pervogenesis”
WATAIN – ,,The Wild Hunt”

Ghost otrzymał też niedawno nagrodę P3 Guld (również za „Infestissumam”) od szwedzkiego radia P3 w kategorii „Best Rock/Metal Album Of The Year”. Nie dziwią nominacje do nagród w rodzimym kraju – album ,,Infestissumam” sprzedał się w ilości 14 tysięcy kopii na terenie Stanów Zjednoczonych już w pierwszym tygodniu, debiutując na 28 pozycji Billboard 200.

W wywiadzie dla ARTISTdirect, jeden z bezimiennych upiorów z Ghost mówił o powyższej płycie:

Czuje się od niego, że jest o wiele bardziej teatralny i pompatyczny. Pod wieloma względami ,,Infestissumam” jest tematyczną kontynuacją swojego poprzednika, ,,Opus Eponymous”. Tymczasem dużo tematycznych pomysłów, które mamy w głowie na nadchodzące albumy, może się już nieco różnić od tego i iść w innym kierunku. Nie mówię, że nie będziemy śpiewać o rzeczach, które poruszaliśmy i przestaniemy nosić makijaż. Mówię jedynie, że ewoluuje to w inne sprawy w przyszłości. Czuję, że na tym albumie robiliśmy wiele rzeczy, które mieliśmy zamiar zrobić już na pierwszym albumie. Mogliśmy odwalić takie show w tym momencie, czego wcześniej nie byliśmy wstanie dokonać. Teraz mamy trochę więcej mięśni. Frekwencja jest prawdopodobnie większa z uwagi na to, że jesteśmy w stanie zaprezentować takie przedstawienie jak teraz.

Jeśli chodzi o liryczne motywy ,,Infestissumam”, ghoul mówi:

Wiemy, że tematycznie różnica między pierwszym i drugim albumem jest taka jaka będzie między drugim a trzecim. Brzmi to teraz trochę ironicznie. Przeskakując do aktualnych kontrowersji z naszą albumową okładką i odmową drukarni, aby ją drukować – to śmieszne, ponieważ cały krążek jest o obecności diabła. Oczywiście, jest o tym, jak ludzkość odnosi się do obecności diabła. Historycznie, to zawsze kobiece ciało podejmowało się tego, co stało się również w tym przypadku. Problem był w tym, że pochwa w sztuce to nie odwrócone krzyże.

Ghost wygrywa na szwedzkich Grammis w kategorii "Best Hard Rock/Metal"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *