Długo, długo czekaliśmy na kolejne wieści z obozu Alcatraz Hard Rock & Metal Festival, ale doczekaliśmy się… i to jakich.

Ostatnim headlinerem drugiego z belgijskich festów został Ghost. Wielu ich nienawidzi, jeszcze więcej kocha, a my pisaliśmy tak o ich kwietniowym koncercie: 

Duch jest na fali wznoszącej i w żaden sposób nie wyhamowało tej fali zamieszanie związane ze składem zespołu. Koncert się wyprzedał, Stodoła pękała w szwach, a publika niezwykle entuzjastycznie reagowała na każdy gest Papy, każdy riff Ghouli, w przerwach na złapanie oddechu mogłem też dosłyszeć, że wcale nie jestem jedyną znającą teksty zwrotek osobą na sali. Gdy podczas From the Pinacle to the Pit Papa zaintonował rytmiczne „hej! Hej!” publika była nieporównywalnie głośniejsza niż na odbywającej się dzień później Metalmanii (ani przez chwilę podczas występów Sodom czy Coronera nie było aż tak zaangażowanej publiki).

Poza tym zagrają jeszcze: Venom, Sweet Savage i Dyscordia.

Piątek 45 €
Ghost, Krokus, Dyscordia, Denner/Sherman, HELL, Evil Invaders

Sobota 67,5€ – VIP 127,5€:
Saxon Venom Testament Iced Earth Last In Line Death Angel Sweet Savage Rage Swamp Stage Wolves In The Throne Room (aftershow) Abbath Sleep Obituary
Brant Bjork High On Fire King Hiss

Niedziela 67,5€ – VIP 127,5€
Korn Amon Amarth DORO Trivium Life Of Agony Famiglia Sacred Reich UFO Raven Swamp Stage Paradise Lost Morbid Angel Moonspell Enslaved Asphyx Dr Living Dead (Official)
Carnation

Bilety dostępne są na: http://www.alcatraz.be/en/tickets

Do zobaczenia w Kortjik!

alcatraz6

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *