W nowym wywiadzie dla Ultimate Guitar Gary Holt zapytany został o to, czy jest możliwe, aby bym współkreatorem następnej płyty Slayera. Jak odparł:

Zdecydowanie jestem na to przygotowany. Wiele osób mówi, „Oh, no tak, on gra w Exodus, ale czy potrafi napisać utwór Slayera?”

Wiesz, dość często różnica między utworem Exodus a utworem Slayera tkwi w doborze nut. To jednak nadal thrash metal. Można rozróżnić subtelne różnice pomiędzy np. Kreatorem, który jest bardziej melodyjny, a Exodusem i Slayerem, które są bardziej chromatyczne.

Grałem w Slayerze już dość długo, by mieć dobry wgląd w to, w jaki sposób kształtuje się utwór Slayera a w jaki utwór Exodusu. Jestem więc gotowy, jeśli i gdy nadejdzie taki czas.

Z kolei Kerry King – zapytany o potencjalny udział Gary’ego w pisaniu muzyki dla Slayera – powiedział w niedawnym wywiadzie dla brazylijskiej Wikimetal, że:

To na pewno możliwe. Nie rozmawialiśmy o tym. Tzn. pomysł się pojawił, ale wiem, że Gary jest nadal całym sercem oddany pisaniu płyt Exodus. Myślę, że gdy pojawi się taka możliwość, będę zdecydowanie otwarty na to, ale rozumiem też, że on już ma zespół, w którym też pisze muzykę. Tak więc nie jestem temu przeciwny. Po prostu jeszcze do tego nie doszliśmy.

Warto jednak pamiętać, że jakaś połowa utworów na kolejny album Slayera została już napisana przy okazji sesji nagraniowych ostatniej płyty Repentless.

gary holt kerry king

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *