W wywiadzie dla podcastu Joe Rogan Experience (wideo poniżej) Maynard James Keenan, frontman Tool, wyjaśnił, dlaczego nie lubi obecności smartfonów na koncertach:

Te rzeczy mnie irytują, ponieważ mocno wierzę w tradycję przekazu ustnego. Wierzę w opowiadanie sobie historii – umiejętność opisania swoim przyjaciołom czegoś, siedząc przy ognisku po dobrym dniu spędzonym na polowaniu. (…) Nie spisujesz tego. To tradycja rozumienia szczegółów i posiadania zdolności oddania tych detali na podstawie wspomnień tego, co zobaczyłeś.

Ale jeśli nie masz umiejętności absorbowania tego, co widzisz, jeżeli polegasz na tym czymś [trzyma w górze telefon], to uchwyca te historie za ciebie… Po pierwsze, nic, co nagrasz na występie nie odda tego, co zobaczyłeś, albo tego, po co tam byłeś.

Jako pocztówka to może jest dobre. Ale bądź obecny! Bądź z ludźmi, którzy są tam z tego samego powodu. To dużo ważniejsze. Poza tym, to kwestia grzeczności, bo może osoba za tobą chciałaby się cieszyć chwilą, a nie twoim badziewiem, zasłaniającym im widok.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *