Scott Kelly, frontman Neurosis, wyjawił na facebooku, że jest chory umysłowo, przepraszając swoich bliskich za lata cierpień, za to, że ostatnio odstawił leki z fatalnymi dla wszystkich skutkami, oraz zaapelował do podobnych sobie, by nigdy nie przerywali leczenia i nie wstydzili się swojego stanu:

Zmagam się z chorobą umysłową przez całe życie. Spędziłęm większość tego czasu ukrywając to przed ludźmi z pracy i publiką, ale moja rodzina cierpiała przez to niezmiernie. Ostatnio podjąłem decyzję, by odstawić leki, bo myślałem, że już ich nie potrzebuję, z jakiegoś powodu uznałem, że mogę.

W efekcie opuściłem swoją rodzinę na tydzień, jednocześnie terroryzując żonę agresywnymi telefonami i sms-ami. Nie wiem, dlaczego tak robiłem, nie wiem jak mogłem wysnuć taki wniosek, że nie potrzebuję leków, ale piszę to, by Wam powiedzieć, że to był błąd. Leki być może nie są odpowiednie dla wszystkich chorych, ale jeśli macie tak jak ja, to trzeba się ich trzymać i nie pozwalać swojemu umysłowi wmówić ci, że wszystko z tobą w porządku.

Nie jest ze mną w porządku. Bólu, jaki sprawiłem swojej rodzinie, nie da się cofnąć i chcę bardzo przeprosić swoją żonę oraz swoje dzieci za lata znęcania się i męki, której przeze mnie doznali. Z jakiegoś powodu byliście przy mnie i walczyliście o mnie, i byliście przy mnie, gdy wróciłem do rzeczywistości. Mówię o tym publicznie, ponieważ jestem chory, a moja rodzina nie zasługuje na to, by musieć ukrywać moją chorobę przed światem. Nie ma nic wstydliwego w byciu chorym umysłowo. Wstydem jest chowanie się przed światem i zmuszanie swoich bliskich do tego samego.

Proszę, jeśli cierpisz, nie bój się poprosić o pomoc, nie wstydź się, że bierzesz leki i rozmawiaj ze swoim terapeutą. Zapisz się na terapię i wykonaj pracę, na końcu tego tunelu jest światełko. Nie potrafię tego powiedzieć jaśniej, kocham swoją żonę i dzieci całym sercem, skrzywdziłem ich tak bardzo przez lata i jest mi bardzo głęboko przykro. Oni są światłem na końcu mojego tunelu i zrobię wszystko, by stać z nimi w tym świetle.

neurosis scott kelly

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *