W wywiadzie dla The Jasta Show (audio poniżej) George „Corpsegrinder” Fisher, frontman Cannibal Corpse, poproszony został o odniesienie się do sprawy oskarżenia o gwałt członków Decapitated. Jak powiedział:

Koniec końców, jak dla mnie, musimy poczekać i zobaczyć. Nie mogę tego komentować. Nie znam ich tak dobrze.

Gwałt to poważne oskarżenie i poważne przestępstwo, okropne przestępstwo. I wiem, że to trochę dziwne, że ja tak mówię, zważywszy na tytuły naszych utworów, ale… Mam 2 córki i jeśli coś im zrobisz, lepiej uciekaj i ratuj swoje życie.

To powiedziawszy, nie wiem, co jest prawdą. Ale trzeba brać na wiarę również słowa tych dziewczyn. Jeśli to zdarzyło się naprawdę, to jasne, trzeba im wymierzyć sprawiedliwość za wszystko. A jeśli nie, to trzeba to zrobić z ludźmi, którzy fałszywie ich oskarżyli. Tak to widzę. Poczekajmy i zobaczmy, co się wydarzy, zanim wszyscy zaczniemy osądzać.

Jestem świadom, że większość oczekiwałaby, że automatycznie wezmę stronę Decapitated, bo są zespołem death metalowym i moimi kolegami. Ale nie znam ich tak dobrze, a gdyby to był inny zespół, nadal chciałbym poznać fakty; trzeba wiedzieć, co się wydarzyło. Kto wie, co naprawdę się stało?

Nie chcę mówić za wiele, żeby nie wyglądało na to, że biorę ich stronę, kiedy strony są dwie. Ludzie kłamią i w tej sprawie ktoś kłamie. Nie wiem tylko, kto.

Sprawa Decapitated to jedna z najbardziej zwariowanych rzeczy związanych z koncertowaniem, o których słyszałem. A byliśmy na niezliczonej ilości tras. Są zespoły, są dziewczyny, są imprezy, na których nie uprawia się nawet seksu, ani nic, i ktoś nagle mówi, „Hej, on się przewrócił i złamał rękę, bo spił się jak głupi.” Takie rzeczy się zdarzają. Ale to jest, oczywiście, znacznie gorsze. Nie ma sposobu, żeby usprawiedliwić to, co zaszło, jeśli naprawdę do tego doszło. A jeśli nie, to coś trzeba zrobić z ludźmi, którzy fałszywie oskarżyli chłopaków z Decapitated, bo to stawia [w złym świetle] kobiety, które naprawdę zostały zgwałcone, a boją się o tym mówić… Jeśli ludzie kłamią w takich sprawach, to na jakiej pozycji stawia to tych, którzy chcą o nich mówić?

https://soundcloud.com/jameyjasta/episode-305-corpsegrinder

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *