Frank Mullen, współzałożyciel i frontman Suffocation, jeden z pierwszych „niskich” growli na scenie, ogłosił właśnie swoje odejście z zespołu. Zaprezentowany przez niego styl na debiucie Effigy of the Forgotten z 1991 r. stanowi wokalny wzorzec w dzisiejszym death-metalu.

W 2012 r. z uwagi na nową pracę musiał mocno ograniczyć koncertowanie (na trasie zastępowali go inni wokaliści), ponieważ mógł na ten cel wziąć jedynie 2 tygodnie wolnego w roku (co też czynił). Ówcześnie musiał dementować swoje całkowite odejście z zespołu, od teraz jednak rzeczywiście nie usłyszymy go na kolejnych płytach.

Zanim jednak odejdzie na dobre, odbędzie z zespołem ostatnią trasę, której szczegóły zostaną dopiero ogłoszone.

Na najnowszym albumie Of The Dark Light (2017) Frank współdzielił mikrofon z Kevinem Mullerem, który na stałe dołączył do grupy w tym samym roku, lecz odszedł z niej króko później, by zostać na powrót zastąpionym przez śpiewającego na żywo przez kilka lat wcześniej Ricky’ego Myersa. Myers jest zatem obecnie jedynym wokalistą Suffocation, formalnie nie będąc jednak stałym członkiem – przynajmniej narazie.

Co ciekawe, Mullen swoją decyzję o odejściu ogłosił w formie wideo (poniżej) u boku koleżanki swojej siostry, Victorii (Lisy Marie Varon), byłej wrestlerki WWE/Impact, w trakcie czegoś w rodzaju domówki, nazywając całą sytuację „nowym początkiem”. W typowym dla siebie, żartobliwym stylu zapowiedział, że „będzie go wszędzie pełno”, że „zostanie aktorem na pełen etat”, itp.


Suffocation na żywo krótko po wznowieniu działalności:

Debiutancki album Suffocation:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *