Four Sticks: Classic Rock Weekender – festiwal o nazwie tak długiej, jak długa jest lista kapel biorących udział w imprezie. Jest to jedno z ciekawszych undergroundowych wydarzeń organizowanych w Londynie jesienią 2018 roku. Czego możemy się spodziewać?

Headlinerzy poszczególnych dni są już znani. Jednym z nich będzie rockowe Massive Wagons. Dosyć młody zespół ma już na koncie wiele festiwali oraz koncertów u boku największych gwiazd rocka. Jednak tym, czego najbardziej wyczekuję, są pozostałe dwa zespoły.

W Diamond Head z oryginalnego składu pozostał jedynie gitarzysta Brian Tatler, jednak zespół trzyma poziom , a na ich koncertach czuć oldschoolowego ducha lat osiemdziesiątych. Cieszę się, że będę miała okazję zobaczyć ich na mniejszej scenie, jako headlinera podziemnego festiwalu. Miła to odmiana, po większych gigach z kilkutysięczną publicznością.

Z kolei Praying Mantis nie udało mi się nigdy usłyszeć na żywo, ponieważ nieczęsto pojawiają się w pobliżu. A jestem przekonana że warto, szczególnie, że panowie przygotowują nowy album Gravity, który ukaże się w maju bieżącego roku. Poza tym kawałki, takie jak Running for Tommorow, Best years, czy Children of The Earth doskonale nadają się do śpiewania na koncercie.

Oprócz głównych gwiazd w październikowy weekend zagra wiele suportów. Pełną załogę możemy zobaczyć na plakacie. Znajdziemy tam przegląd gatunków od rock’n’rolla, przez klasyczny rock, po heavy metal. Wśród tego zalewu undergroundu znajdziemy wiele wartych uwagi punktów, szczególnie Sacrilege oraz Weapon UK, który wrócił na scenę po długiej przerwie trwającej od lat ’80.

Po wydarzeniu oczekuję niespodzianek i przede wszystkim dobrej atmosfery. Cieszę się, że będę miała okazję wrócić do Londynu i załapać się na całkiem obiecujące wydarzenie, jakim jest Four Sticks: Classic Rock Weekender.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *