Frontman Foo Fighters Dave Grohl, zostanie reżyserem nienazwanej jeszcze serii dokumentalnej, opowiadającej o nagrywaniu 8. albumu zespołu. Powstający we współpracy z HBO program telewizyjny skupi się na 8. studiach nagraniowych, w których powstawały kawałki na nową płytę kapeli Dave’a.

Według Classic Rock Magazine, w dokumencie zobaczymy takie studia jak Electrical Audio Steve’a Albini’ego (powstawały tu albumy Nirvany i kolaboracji Jimmy’ego Page’a z Robertem Plantem), waszyngtońskie Inner Ear (Fugazi, S.O.A.) oraz Rancho De La Luna (Queens of the Stone Age, Scream). Ponadto w serii HBO usłyszymy wywiady z takimi artystami jak Paul Stanley (KISS), Nancy Wilson (Heart), Joe Walsh (Eagles) czy Ian MacKaye (Fugazi).

Michael Lombardo, prezydent HBO Programming o współpracy z Davem Grohlem:

Płynąca z głębi serca Dave’a pasja dla tego projektu jest zaraźliwa, a jego muzyczne oraz reżyserskie talenty są niezaprzeczalne. Jesteśmy podekscytowani możliwością wspólnej podróży z nim i Foo Fighters by doświadczyć, jak regionalna muzyka zainspirowała ich do tworzenia własnego, nowego materiału.

To już kolejny dokument w którym frontman Fightersów wcielił się w rolę reżysera po pełnometrażowym filmie „Sound City” z 2013 roku, mówiącym o nieistniejącym już, tytułowym studiu, w którym powstał m. in. kultowy album Nirvany „Nevermind”. Dave Grohl zaangażował się również w współtworzenie projektu o mniej znanym Smart Studio w Wisconsin, zbierając fundusze na powstanie tego dokumentu.

Premiera serii ma odbyć się na antenie HBO w przededniu 20. rocznicy powstania Foo Fighters.

foo_fighters_hbo

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *