Fiasko, depresyjno-alkoholowy projekt byłych muzyków metalowej formacji So I Scream, prezentuje kolejny teledysk promujący ich najnowszy album zatytułowany „Głupcy umierają”. Mroczny obraz powstał do utworu „Czarna owca/biały kruk”. To piąty singiel warszawiaków.

Album swoją premierę miał 27 października. Na krążek składa się 12 ciężkich od frustracji, autodestrukcji, desperacji i rozpaczy utworów. – Ponura estetyka naszego zespołu swój zaczątek ma przede wszystkim w tekstach – tłumaczy Tomasz Mielnik, wokalista Fiasko. – Większość z nich została napisana przeze mnie w latach 2011-2013, a tak się akurat złożyło, że byłem w tym czasie mentalnie w bardzo ciemnym, zimnym i smutnym miejscu. Nieprzyjemne wydarzenia z życia prywatnego miały przejmujący wpływ na klimat i ciężar tekstów, które w sposób zupełnie naturalny nadały odpowiedniego kształtu naszej muzyce i wizerunkowi – dodaje muzyk.

Zespół udostępnił streaming całego albumu „Głupcy Umierają” TUTAJ.

Krążek został zmiksowany przez Grzegorza Mukanowskiego (m.in. Anti-Tank Nun), zaś zmasterowany przez Jacka Miłaszewskiego (m.in. Acid Drinkers i Flapjack). Okładkę zaprojektował Piotr Arnold Peterius; za oprawę graficzną odpowiedzialna jest Aleksandra „Krucza” Burska.

fiasko głupcy umierają fiasko

Poprzednie single:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *