Dobra wiadomość: 75 tysięcy biletów na Wacken Open Air 2016 rozeszło się w 12 godzin, choć znany jest dopiero zalążek line-upu. To dowód na to, że wciąż kochamy metal, a oni robią świetną robotę.

wacken open air 2016 sold out

Zła wiadomość: jak stwierdził w wywiadzie dla Billboard.com Thomas Jensen, twórca największego metalowego festiwalu świata, Wacken Open Air po 26 latach wciąż generuje straty, a zysk ze wspomnianej sprzedaży biletów na przyszły rok pójdzie na pokrycie ubiegłorocznych długów.

Walczymy o przetrwanie. Każdy rok to wyzwanie, a ten będzie ciężki – chyba nie stracimy pieniędzy, ale zyski zostaną zjedzone. Musimy jednak dostarczyć fanom najlepsze doznania. Jeśli tego nie zrobimy, nie uda nam się. To proste.

thomas jensen wacken open air

Warto dodać, że festiwal operuje przy minimalnym wsparciu ze strony prywatnych firm i nie sprzedaje niczego w stylu biletów VIP, pakietów dodatkowych, ani 1-dniowych wejściówek. To się z jednej strony ceni, ale najwyraźniej się nie opłaca. Może powinni podejrzeć od Czechów ofertę Brutal Assault, aczkolwiek ich wyników finansowych nie znamy. Tak czy inaczej, oby udało się znaleźć model biznesowy, który pozwoli funkcjonować i żyć bezstresowo, aby dobre rzeczy mogły trwać.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *