Bydgoski zespół Factor 8 rozpoczął pracę nad teledyskiem do utworu „The Mockracy”, pod szyldem firmy Współ.Gra. Ekipa Współ.Gry tworzona przez młodych, ambitnych ludzi, którzy podjęli się trudnego zadania, jakim jest zobrazowanie wizji, powstałej przy tworzeniu scenariusza do teledysku. Najlepiej podsumuje ją wypowiedź Bartka Wojciechowskiego – wokalisty Factor 8:

heavyrock

„Jest to wyraz wzmagającego się przez lata gniewu, buntu przeciwko systemowi bezdusznej biurokracji i bezmyślnych urzędników-robotów. Od 1945 jesteśmy traktowani przez organy państwa jak zło konieczne. Gnębią nas chorymi przepisami, musimy spełniać setki, tysiące wymogów, płacić praktycznie za każdy świstek, czekać w „nieskończoność” aż łaskawie wydadzą nam potrzebne pozwolenia. Nie postawisz kropki we właściwym miejscu i już masz problem, ale oni gdy zrobią coś źle, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Mam tego dość i tym videoclipem dokładamy małą cegiełkę żeby obalić ten system, który upodlił ludzi przez tyle lat. Nie będę biernie się temu przyglądał”

Heavyrock

Cel postawiony przez Factor 8, a realizowany przez Współ.Gra jest więc ambitny, buntowniczy i wyrazisty. To głos ludzi, którzy mają dość odgórnej kontroli, bezmyślnej władzy i plugawej rzeczywistości, w której państwo jest twoim władcą, a ty pionkiem.

unnamed (2)

Jaka będzie dokładnie fabuła teledysku? To historia młodego człowieka, pełnego wiary i nadziei, który dostaje swoje pierwsze wezwanie do urzędu. Czeka go brutalna konfrontacja z rzeczywistością. Na szczegóły musimy jednak poczekać, bo jak sam powiedział wokalista Factor 8„Wszystko będzie jasne w dzień premiery”.

heavyrock

Słowem końca, pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź Bartka Wojciechowskiego, co do inspiracji, przy tworzeniu scenariusza teledysku:

„Moje życie napisało tę historię. Muzykę popełnił Mariusz Lemański, który otwierającym riffem wbił mnie w posadzkę. Od razu wiedziałem, że ten kawałek musi być o tym. Przez ostatnie ćwierćwiecze jestem kopany, gnębiony, poniżany przez ten system. Teraz czas na odwet. Tym clipem dokładam cegiełkę do obalenia tej absurdalnej biurokracji”

Data puszczenia w świat teledysku jest spowita tajemnicą, można jednak podejrzewać, że nastąpi to późną wiosną/ wczesnym latem 2017. Czy uda im się zrealizować zamierzony cel? Zobaczymy!

Heavyrock

Wszystkie zdjęcia pochodzą z planu filmowego i są publikowane za zgodą zespołu Factor 8 oraz firmy Współ.Gra.

1 Comment Factor 8 rozpoczęło prace nad teledyskiem

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *