W wywiadzie dla Metal Insider, Steve „Zetro” Souza zapytany został o status nowego albumu Exodus, który planowo miał się ukazać w marcu tego roku:

Szczerze mówiąc, prawdopodobnie nie zobaczycie go nim nastanie koniec i wiecie, o jaki „koniec” chodzi. Gary zacznie [pożegnalną] trasę [ze Slayerem] w maju i to zajmie… nie umiem wam nawet powiedzieć; nie mam pojęcia. Wiem tylko, że ogłosili, że to ich ostatnia trasa i realistycznie nie będziemy w stanie nagrywać dopóki to się nie skończy. Spekuluję, że zajmie to półtora roku, albo dwa lata, nim zagrają zupełnie ostatni koncert, ale wierzę, że to rzeczywiście będzie koniec. Wszyscy wiedzą, to co i ja wiem; tylko dlatego, że jestem blisko tematu nie znaczy, że mam jakieś wewnętrzne informacje.

Gary wrócił do domu w październiku i niczego od tamtej pory nie zrobili [ze Slayerem], pisał materiał Exodus, ale nic, czym by się z nami już podzielił. Słyszałem kilka kawałków w wykonaniu jego i Tima [Huntinga], które zebrali do kupy na początku ubiegłego roku i myślę teraz, „O mój Boże! Wróciłem do zespołu i ile jeszcze będziemy zwlekali z kolejną płytą?” Ale rozumiem, ze to on jest tutaj głównym kompozytorem. Lee [Altus] pisze nieco kawałków, ale Gary zawsze był głównym kompozytorem, więc wielu ludzi dostanie to, czego chce, bo oczywiście w końcu nie będzie już Slayera i zgaduję, że wtedy wróci do Exodus na dobre.

Kochamy Kragena [Luma z Heathen, który zastępuje Gary’ego], ale myślę, że fani dość głośno i wyraźnie wyrażają się o powrocie Gary’ego. Kochamy Slayer – to nasi bracia – i rozumiemy, że to lepsza finansowa decyzja [dla Gary’ego], bo jestem pewien, że ta finalna trasa wyprzeda się wszędzie.

Końcówka 2019 r. jest więc realistyczna. Wciąż będziemy grali, będziemy koncertowali jadąc na „Blood In Blood Out”. Nie tylko na „Blood In Blood Out”. Nie jesteśmy naiwni – wiemy, ze możemy wyjść i grać „Bonded By Blood”, „Pleasures Of The Flesh”, „Fabulous Disaster” i ludzie przyjdą. Nie obchodzi ich [czy gramy coś nowego] – kochają te utwory. Nawet gdybyśmy powiedzieli, że będziemy grać tylko „Bonded By Blood”, miejscówka byłaby wyprzedana.

Steve 'Zetro' Souza: "Potrzebowałem przerwy od Exodusa"

Przypominamy, że Exodus zagra 10 czerwca w Katowicach.

Bilety jeszcze w sprzedaży na stronach:

http://shop.metalmind.com.pl

oraz stacjonarnie w sieciach sklepów: Empik i Media Markt.

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *