Fan Exodus z Greenville w Kentucky został aresztowany pod zarzutem „gróźb terrorystycznych” po udostępnieniu tekstu do utworu Exodus – ‚Class Dismissed (A Hate Primer)’.

31-letni James Evans zamieścił 24 sierpnia utwór grupy z fragmentem tekstu:

Student bodies lying dead in the halls
A blood spattered treatise of hate
Class dismissed is my hypothesis
Gunfire ends the debate

Według nakazu,Evans:

Groził, że zabije studentów i/lub personel szkolny.

Managment Exodus skomentował sprawę następująco:

Zespół nie promuje, ani nie aprobuje terroryzmu, pogróżek, ani znęcania się nad słabszymi. Zespół jest zakłopotany faktem, że temu człowiekowi zostały postawione zarzuty pomimo jego podstawowego prawa do wolności słowa.

Obojętny nie pozostał także Gary Holt:

Pomysł, że w naszym wspaniałym kraju, jednostka może zostać aresztowana wyłącznie za udostępnianie tekstu piosenki, jest czymś w co nigdy bym nie uwierzył, że może stać się w wolnym kraju. James Evans udostępnił po prostu na Facebooku tekst który lubi na Facebooku  i został za to aresztowany. Utwór ‚Class Dismissed (A Hate Primer)’ został napisany z perspektywy szaleńca, ale w żaden sposób nie pochwala takiego pojebanego zachowania. Masakra w Virginia Tech popełniona przez Seung-Hui Cho, była przedmiotem i inspiracją do napisania tego utworu, który  przestaliśmy grać na żywo po strzelaninie w Sandy Hook. Nie chcieliśmy być wtedy nietaktowni.

Evans został zwolniony z aresztu 3 września po spędzeniu 8 dni za kratkami. Tak komentuje zajście sam pokrzywdzony:

To bzdura. Moje prawa obywatela zostały pokrzywdzone. Pierwsza poprawka, wolność słowa, to wszystko został wyrzucone przez okno. Nawet wszyscy ci faceci z którymi byłem w celi, mówili że to nonsens. Kilka osób zajmujących się prawem powiedziało mi, że to nonsens, i że nie ma powodu, dlaczego w ogóle miałbym tam być.

Exodus: fan aresztowany za opublikowanie tekstu zespołu na Facebooku

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *