Thrash metalowa legenda z San Francisco, Exodus, wyda jesienią swój 10. album studyjny, ,,Blood In Blood Out”. Krążek ukaże się 10 października i zaśpiewa na nim nowy-stary wokalista zespołu, Steve „Zetro” Souza.

Niedawno na swoim koncie na Facebooku zespół ujawnił kilku artystów, którzy pojawią się gościnnie na albumie. Pierwszy z nich to producent muzyki elektronicznej, Dan the Automator (znany m.in. ze współpracy z Gorillaz i Mikem Pattonem). Dan wziął udział przy tworzeniu industrialnego intro z albumu, ,Black 13′. Gary Holt wyjaśnia:

Dan i ja wpadliśmy na siebie już kilka razy. Wiedziałem, co chcę usłyszeć i zdawałem sobie sprawę, że on może to zrobić w tamtym konkretnym czasie. Wysłałem mu więc plik z perkusją i gitarami, które już mieliśmy i poprosiłem, żeby z tym zaszalał.

Kolejną osobą, którą usłyszymy na ,,Blood In Blood Out” jest frontman Testamentu, Chuck Billy, który użyczył swojego charakterystycznego ryku w kawałku ,BTK’. Zetro:

Chuck i ja znamy się od zawsze. Bardzo dobrze pracuje nam się razem. Jeśli więc nagrywam swoje wokale, a on jest w pobliżu, mogę mu zaufać, jeśli on mówi: „Nie ma szans, Zet, to nie brzmi dobrze. Zrób to tak.” Albo: „Tak, to zabójcze”. Jeśli on mówi, że coś brzmi zabójczo, to wiem, że tak jest.

Na płycie, o czym było już wiadomo od dawna, udzielił się też Kirk Hammett, były członek Exodusa. Gitarzysta Metalliki zagra solo w numerze ,Salt The Wound’. Ponownie głos zabiera Holt:

To po prawdzie pierwszy raz, kiedy Kirk gra na oficjalnym wydawnictwie Exodusa. Nagrał on kiedyś wczesne demo, a potem dołączył do Metalliki i od tego momentu nie zrobił już z nami niczego. On był tym totalnie podjarany. Przyszedł, zrobił kilka podejść, po czym my wybraliśmy najlepsze. Po wszystkim zrobiliśmy grilla i piliśmy piwo.

Hammett mówił dla RollingStone.com:

Czułem się bardzo swobodnie, naprawdę czadowo – tak jak to było w 1980 r, gdy razem spędzaliśmy czas. Ja, nagrywający solo na ich album – to była dla mnie wielka rzecz.
Zagrałem całkiem czadowe solo, a wtedy przyszedł Gary, zagrał kolejne i wiesz co? Posłuchałem tego i pomyślałem: „Wow, to znów rok 1982 i jest tak samo, razem z Garym próbujemy pociąć sobie łapy przy naszych solówkach.” Nie zmieniło się wiele przez ostatnie 30 lat. Kocham to. Kocham tych kolesi. Znam ich przez większość mojego życia, więc jestem naprawdę szczęśliwy, że w końcu coś z nimi nagrałem.

Zespół powiadomił też o dwóch bonusowych kawałkach, które pojawią się na różnych edycjach krążka. Cyfrowe wydanie ,,Blood In Blood Out” będzie zawierało utwór ,Angel Of Death’, cover kapeli Angel Witch. Z kolei na japońskiej edycji znajdzie się kawałek ,Protect Not Dissect’, na którym zaśpiewał Anthony „Rat” Martin, znany z The Varukers i Discharge.

Exodus: Bonusowe utwory i gościnne występy na ,,Blood In Blood Out"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *