Znamy już planowaną datę wydania kolejnego albumu DragonForce, pt. ,,Maximum Overload”. Krążek pojawi się 18 sierpnia w Europie nakładem earMusic oraz 19 sierpnia w Północnej Ameryce, gdzie dystrybucją zajmie się Metal Blade. Płyta była nagrywana w szwedzkim studiu Fascination Street z Jensem Bogrenem, znanym ze współpracy z takimi zespołami jak m.in. Opeth, Amon Amarth, Katatonia i Soilwork.

Na temat nagrywania płyty wypowiadał się gitarzysta zespołu, Herman Li:

Wcześniej zawsze nagrywaliśmy w naszych własnych studiach, ale praca w Szwecji zmusiła nas do skupienia i może nawet cięższej pracy. Na pewno Jens pracował ciężko- on nie wierzy w coś takiego, jak dni wolne!
Tytuł albumu oraz okładka to inspiracja ciągłym bombardowaniem informacjami, które doświadczamy w naszym codziennym życiu. Byliśmy w lotniskowym holu, zaraz przed odlotem, otoczeni ekranami telewizorów, informacjami lotniczymi i reklamami. Potem popatrzyliśmy dookoła- nikt się nie odzywał, wszyscy patrzyli na ekrany tabletów, laptopów czy telefonów komórkowych. Nie ma przed tym ucieczki. To całkowite przeładowanie informacji!

,,Maximum Overload” zostanie wydanie m.in. w wersji specjalnej CD z pięcioma bonusowymi kawałkami oraz płytą DVD. Płyta zawiera kilka niespodzianek, z których ciekawszą jest na pewno gościny występ frontmana Trivium, Matta Heafy’ego, w niektórych utworach. O współpracy z Heafym mówił basista DragonForce, Frédéric Leclercq:

Zawsze dobrze dogadywaliśmy się z chłopakami z Trivium, więc było super, gdy Matt znalazł kilka dni wolnego i zgodził się wystąpić w kilku kawałkach.

Dodatkowo, nadchodząca płyta Brytyjczyków, po raz pierwszy w historii zespołu, zawiera cover. Gitarzysta Sam Totman wyjaśnia:

Zaraz przed ostatnią trasą po Australii nasz manager zasugerował, że byłoby ciekawe zrobić cover na naszym następnym albumie, coś, nad czym nigdy wcześniej nawet nie rozważaliśmy. Ponieważ wszyscy byliśmy już po kilku piwach, każdy członek zespołu napisał na kartce po trzy utwory, a potem je wszystkie ze sobą porównaliśmy, tak dla śmiechu. Napisałem tam ,Ring Of Fire’ Johnny’ego Casha, a pomysł spodobał się reszcie kapeli, więc DragonForce go podchwycił.

Wersję demo kawałka ,Defenders’ z gościnnym udziałem Matta Heafy’ego oraz okładkę nadchodzącego albumu możecie zobaczyć poniżej:

DragonForce: szósty album zespołu, zatytułowany ,,Maximum Overload", ukaże się 18 sierpnia

DragonForce: szósty album zespołu, zatytułowany ,,Maximum Overload", ukaże się 18 sierpnia

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *