28 października ukaże się nowy album Obituary, zatytułowany ,,Inked In Blood”. Niedawno udostępnialiśmy utwór ‚Visions In My Head, który pojawi się na nadchodzącym krążku. Możecie go przesłuchać tutaj.

W związku ze zbliżającą się płytą, Riff-Mag.com przeprowadziło wywiad z perkusistą zespołu, Donaldem Tardym. Muzyk opowiadał o nowym albumie i tym, co motywuje zespół do ciągłego grania i tworzenia materiału. Kilka najciekawszych wypowiedzi tłumaczymy poniżej:

O 9. krążku Obituary, ,,Inked In Blood”:

Nowy album jest niesamowity. Spędziliśmy prawie 4 lata na jego pisaniu, więc tworzyliśmy go przez długi okres. Potem wynieśliśmy to na kolejny poziom. Nagrywaliśmy ten krążek na własną rękę, we własnym studiu. Sami go zmiksowaliśmy i wyprodukowaliśmy w Tampie. Jesteśmy strasznie podekscytowani tym, co z tego wyszło.

O tym, co motywuje Obituary do jeżdżenia w trasy, pomimo, że czasem towarzyszą temu niezbyt komfortowe warunki:

To pasja do muzyki. Wiem, że moi fani jej chcą, pragną Obituary we własnym mieście, a my im to dostarczamy. Zobowiązaliśmy się zagrać w każdym zakątku świata. Zobowiązaliśmy się też wystąpić na tylu festiwalach, na ilu jest to tylko możliwe. To nie jest łatwe i tylko sam Bóg wie, że nie jest to proste dla członków kapeli, szczególnie w tym wieku. Mając 20 lat, to nie było proste, ale nie jest też takie, gdy mamy 45 lat. To frajda grać na perkusji, występować na scenie, ale to tylko jedna godzina przez cały dzień. Reszta dnia to podróżowanie samolotami, pociągami i innymi środkami lokomocji.

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej:

Donald Tardy (Obituary) o nadchodzącym albumie i motywacjach zespołu

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *