Klawiszowiec Guns N’ Roses Dizzy Reed w wywiadzie dla Rolling Stone przyznaje, że zespół ma „całą kupę piosenek”, które wystarczą przynajmniej na jeden lub dwa krążki. Materiał ten muzycy nagrali podczas tworzenia albumu „Chinese Democracy”. Reed dodaje:

Jeżeli płyta nie jest jeszcze skończona, to jest bardzo blisko końca. Według mnie to jedynie kwestia wybrania piosenek, które się na niej znajdą.

Pytany o kierunek, w którym zmierza nowy materiał, Reed informuje, że „odpowiada [on] ‚Chinese Democracy'”.

Z kolei w niedawnym wywiadzie dla „The Louvau Show”,  Daren Jay „DJ” Ashba pytany był o to czy zespół ma konkretne plany wejścia do studia z obecnym składem i nagrania nowego materiału. Gitarzysta odpowiedział:

Przed moim dołączeniem zespół miał już wystarczającą liczbę utworów na dwa kolejne albumy i Axl puścił mi część tego. To świetny materiał. Nie mogę się go doczekać. Wydaje mi się, że rzucimy się na niego. Oczywiście tworzę piosenki i mam 13 lub 14 nowiutkich utworów, każdy z nas ma własne piosenki. Jak widać brak materiału nie jest dla nas problemem.

Szczerze mówiąc, hardkorowo koncertujemy odkąd jestem w zespole – w przeciągu ostatnich pięciu lat byliśmy cztery czy pięć razy w trasie dookoła świata – więc to jedynie kwestia dogadania się ‚Hej, przestańmy koncertować na trochę i zmontujmy to co mamy. Przesiejmy wszystkie piosenki oraz pomysły na piosenki i połączmy to co czujemy w nowy album Guns N’ Roses.

1 lipca Gunsi wydali „Appetite For Democracy 3D: Live From The Hard Rock Casino – Las Vegas”. Koncertowy album w pierwszym tygodniu w Stanach sprzedał się w 4,8 tys. kopi.

dizzy

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *