Wokalista Deep Purple Ian Gillan dołączył w sobotę 6 września do tysięcy gitarzystów podczas Guitars On The Beach w Wielkiej Brytanii by razem z nimi wykonać kultowe ‚Smoke On The Water’. Poniżej możecie zobaczyć amatorskie nagrania z tego wydarzenia.

Organizatorzy imprezy mieli nadzieję, że w brytyjskim Lyme Regis  pobiją zeszłoroczny rekord, w którym uczestniczyło dokładnie 2267 muzyków. Prawdopodobnie osiągnęli swój, gdyż już w połowie czerwca do udziału w imprezie zapisało się ponad 3 tyś. gitarzystów.  Muzycy podczas imprezy mieli okazję zagrać kilka piosenek, w tym trzy trzy główne: ‚Rave On’, ‚Rocking All Over the World’ i ‚Smoke On The Water’.

Gillan skontaktował się z organizatorami imprezy i zapytał czy może wziąć w niej udział. W liście do nich napisał:

Słyszałem, że będziecie wykonywać ‚Smoke’ z masą gitarzystów, jeżeli to prawda, to pomyślałem, że mogę zaoferować swoje usługi, jeżeli potrzebujecie wokalisty.

Geoff Baker, organizator imprezy, przyznał, że na takie słowa opadła mu szczęka:

To sensacyjna wiadomość. Zaangażowanie Iana wyniesie Guitars On The Beach na zupełnie inny poziom. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu są podekscytowani i pod wielkim wrażeniem jego wspaniałomyślnej propozycji.

Bez wątpienia ‚Smoke On The Water’ będzie dla wielu główną atrakcją imprezy.

www.youtube.com/watch?v=dlTvcVUKFhg

www.youtube.com/watch?v=1wp6Ztg_w24

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *