W nowym radiowym wywiadzie Dee Snider (Twisted Sister) powiedział kilka słów na temat Metalliki i ich etyki zawodowej:

Ci skurwiele zasługują na każdego pieprzonego dolara, jaki zarobili. Nie spuścili z tonu dopóki w końcu nie nagrali albumu „Alternica” [chodzi o Black Album – „Alter” oznacza „odmienny” -red.]. To był świetny album, moim zdaniem, ale wycofali się na nim trochę. Do tamtej chwili jednak walczyli ostro.

Prawdziwa historia. Gdy graliśmy na trasie z Metallicą, byliśmy wtedy w Holandii, stałem z boku na scenie i oglądałem ich set. Odwróciłem się wtedy do mojego basisty i powiedziałem mu, „Ci goście mają sporo serca, ale nigdy donikąd nie zajdą.”

Jestem szczery do bólu. Powiedziałem to na głos. Ale ze mnie był dupek! Nie chciałem być przeciwko nim. Stwierdziłem tylko, że grają zbyt ciężko. Ale sprawili, że ludzie zaakceptowali to, jak ciężko grali i to właśnie jest świetne w Metallice.

Snider wspomina tutaj gig z 9 czerwca 1984 r., gdy Metallica wystąpiła wraz z Twisted Sister w holenderskim De Westereen.
Zrealizowano o tym ~30-minutowy dokument, który załączamy poniżej. Kilka ciekawostek z filmu:

  • Organizatorzy sądzili, że Metallica jest większa niż Twisted Sister i została oznaczona na plakacie jako headliner, a nie jako support. Był to więc dla Metalliki pierwszy koncert w Europie w roli headlinera, technicznie rzecz biorąc. W przeciwieństwie do Snidera po zobaczeniu gigu promotorzy przewidywali między sobą, że „Metallica będzie równie wielka co Iron Maiden.”
  • Lokalny kościół był przeciwny organizacji hard-rockowego koncertu akurat w dzień Zesłania Ducha Świętego, jednak nie z powodu „satanistycnych” tekstów, których czepiano się choćby w USA, ale zwyczajnie z powodu hałasu. W odpowiedzi od organizatorów proboszcz usłyszał jednak, że „Biblia nie mówi: nie organizuj koncertów” i że „organy kościelne też są głośne.”
  • Kirk Hammett wspomina fana, który przyszedł na koncert w prawdziwych, drewnianych chodakach

2 Komentarze Dee Snider o Metallice: „Ci skurwiele zasługują na każdego pieprzonego dolara, jaki zarobili”

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *