Zgodnie z wcześniej rozpisaną wokandą, 19 października odbyło się kolejne posiedzenie sądu w Spokane (Waszyngton), na którym sędzia John Cooney za pośrednictwem tłumacza przedstawił oficjalne zarzuty pozostałym dwóm członkom Decapitated. Tym razem byli to Rafał „Rasta” Piotrowski oraz Hubert Więcek (obaj na zdjęciach poniżej).

Przypominamy, że każdy z zespołu ma innego obrońcę i że na każdej dwójce ciążą nieco inne zarzuty. Kiełtyka i Piotrowski – gwałt II stopnia i porwanie I stopnia. Łysejko i Więcek – gwałt III stopnia i porwanie I stopnia. Klasyfikację tych czynów tłumaczyliśmy wcześniej.

W stosunku do poprzednich doniesień mamy więc mocniejsze zarzuty dla Piotrowskiego i Więcka, bowiem wcześniej nie było mowy o porwaniu w ich wypadku (bądź była to omyłka pisarska).

W przypadku tej dwójki również ustanowiono poręczenie majątkowe (kaucję) w wysokości $100 tys., wydano zakaz komunikowania się między sobą (co wg obrońcy Kiełtyki stanowi naruszenie praw człowieka) oraz nakaz złożenia paszportów u ich prawników.

Adwokat Jeffry Finer, który reprezentuje Piotrowskiego, powiedział, że oskarżeni będą starali o tymczasowe zwolnienie z aresztu, lecz czekają jeszcze na dokumenty z Polski, by „wywrzeć pozytywne wrażenie na sądzie”, co może zająć jeszcze ponad tydzień. Jak dodał:

W grupie tej są osoby z wyższym wykształceniem i zerową kryminalną przeszłością.

Zespół utrzymuje, że jest niewinny, wskazując na zeznania świadków przeczące dramatycznym zeznaniom kobiet.

decapitated rafał rasta piotrowski decapitated hubert więcek

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *