W ostatnim wywiadzie dla portalu The Rockpit David Ellefson przyznał, że rozumie decyzję Chrisa Brodericka oraz Shawna Drovera o opuszczeniu Megadeth oraz iż pomimo tego faktu muzycy wciąż pozostają przyjaciółmi. Basista porównał także Chrisa Brodericka do innego, byłego gitarzysty swojego zespołu Marty’ego Friedmana oraz pochwalił zdolności kompozytorskie Shawna Drovera.

David Ellefson o odejściu Drovera i Brodericka z Megadeth:

Świat idzie naprzód. Oczywiście to było nagłe odejście, które spowodowało solidne zawirowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz zespołu. Natomiast z drugiej strony dostrzegłem podczas tych wszystkich lat, że jeżeli ludzie dojdą do pewnego punktu w swoim życiu i jeżeli pragną iść dalej naprzód, to najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jako przyjaciel, to pozwolić im odejść. Uważam Chrisa i Shawna za moich przyjaciół. Jeżeli żyjesz w Żółtej Łodzi Podwodnej razem przez pięć lat [śmiech] to ludzie z kapeli stają się tobie bliżsi niż twoja rodzina, bo oni są twoją rodziną.

O umiejętnościach kompozycyjnych Shawna Drovera:

Shawn jest rewelacyjnym twórcą kawałków; potrafi pisać naprawdę świetny materiał i nie mogę się doczekać kolejnego wałka, którego od niego usłyszymy.

O Chrisie Brodericku:

Zawsze czułem, że Chris Broderic jest podobny do Marty’ego Friedmana i innych kolesi, którzy docierają do pewnego momentu, w którym mogą zacząć nagrywanie solowych płyt i zająć się własnym materiałem tak jak Jeff Loomis i parę innych muzyków.

David Ellefson: "Uważam Chrisa i Shawna za moich przyjaciół"

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *