W ostatnim wywiadzie dla portalu The Metal Review, David Ellefson powiedział, że wraz z Davem Mustainem „pilnie pracują” nad poszukiwaniami nowego perkusisty i gitarzysty Megadeth. Basista thrash metalowej kapeli wspomniał również o tym jak układała się współpraca z Shawnem Droverem i Chrisem Broderickiem którzy opuścili ostatnio Megę oraz czego fani mogą się spodziewać w 2015 roku ze strony jego zespołu.

David Ellefson o tym kto mógłby zastąpić Shawna Drovera i Chrisa Broderica w składzie Megadeth:

Ich odejście było tak nagłe, że oczywiście zaszły pewne zmiany w zespołowych planach. Dave [Mustaine – przyp. red.] i ja – zdradzimy tylko tyle- badamy wszelkie nadarzające się w tej kwestii możliwości. Pilnie pracujemy by pozszywać skład w całość, bo chcielibyśmy skończyć nowy krążek i zaplanować parę tras jeszcze w tym samym roku. Nadszedł czas by to wreszcie zrobić.

O potencjalnych powodach odejścia Drovera i Brodericka oraz współpracy między nimi:

Myślę, że to był najwyższy czas by poszli swoimi drogami. Shawn był z nami 1o lat i obok mnie oraz, rzecz jasna, Dave’a był dłużej w kapeli niż ktokolwiek inny. Był dobrym żołnierzem Megadeth. Na wiele sposobów Shawn pomógł mi wrócić do muzycznej formy.

Shawn powinien być zapamiętany przez fanów Megadeth jako prawdziwa podpora zespołu, jako osoba która naprawdę miała to coś. I posiadał to coś zarówno jako fan, jak i muzyk wewnątrz zespołu. Jeden z kawałków którego jest współtwórcą [‚Head Crusher’ z albumu „Endgame”] został nominowany do nagrody Grammy, więc ten utwór mówi sam za siebie.

Chris jest za to po prostu fenomenalnym muzykiem i super-świetnym kolesiem. I fakt, że obydwoje odeszli razem i będą robili coś wspólnego jest według mnie czymś rewelacyjnym. Cokolwiek co od nich usłyszymy będzie prawdziwe i nie będzie się musiało już mieścić w granicach ustawień znanych z Megadeth.

O powstającym albumie Megadeth:

To zdecydowanie jedna z pozycji na liście ‚Do zrobienia’ na rok 2015.

David Ellefson o nowym składzie Megadeth: "Pilnie pracujemy by pozszywać go w całość"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *