Lider zespołu Megadeth planuje na tegoroczną wiosnę specjalną gratkę dla swoich fanów. Zapowiedział koncert pod hasłem „Symphony Interrupted”, który ma odbyć się w Copley Symphony Hall w San Diego, w Kalifornii 12 kwietnia 2014 roku. Dave jako gość specjalny orkiestry ma wykonać dzieła klasyków muzyki poważnej takich jak Vivaldi, Bach, Dvorak. Co ciekawe, wraz z dyrygentem Kenem-Davidem Masurem panowie rozważają dołączenie gitarowego sola w utworze „Lot Walkirii” Wagnera.

W rozmowie z Metal Sanaz Mustaine zdradził, że będzie używać na koncercie specjalnego sprzętu. Ma być to gitara firmy Dean, przypominająca skrzypce Stradivariusa. Wyraził on również swoje obawy wobec przedsięwzięcia tłumacząc, że muzyka poważna jest wyzwaniem dla człowieka, który na co dzień gra metal. Gitarzysta pokusił się o porównanie przejścia z thrashu na klasykę do przeskoku z piłki ręcznej na tenisa:

Zasada ta sama, inna finezja.

Frontman Megadeth nie ukrywa, że liczy na to, iż dzięki tej współpracy wpłynie na stworzenie lepszego wizerunku muzyków metalowych. Czy mu się to uda?Dave Mustaine zagra z orkiestrą symfoniczną

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *