31 października tego roku wypada 20. rocznica wydania przez Megadeth albumu „Youthanasia”. Pomimo, że do oficjalnej daty rocznicy pozostało jeszcze parę miesięcy, organizatorzy koncertów promowali  obecną i nadchodzącą trasę Megadeth jako Youthanasia 20th Anniversary Tour, błędnie sugerując zawartość jej setlisty. W związku z zamieszaniem m. in. takimi plakatami jak ten który znajdziecie poniżej, Dave Mustaine wydał przez swój profil na Facebooku oficjalne oświadczenie skierowane do fanów:

Przyjaciele,

Dla wszystkich z was, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć lub usłyszeć, zobaczyć lub przeczytać naszych odpowiedzi podczas pierwszej konferencji prasowej w Ameryce Łacińskiej, mam coś, czym chciałbym się podzielić.

31 października 1994 roku jest oficjalną datą wydania albumu „Youthanasia”. Pogłoska, że robimy koncert z okazji jego 20. rocznicy była przerażająca i gdy dowiedziałem się, że zaprezentowano trasę Wam, fanom – błyskotliwym fanom Megadeth z całego świata, którzy potrafią odczytać kalendarz i wiedzą, że jeszcze nie minęło 20 lat – jako 20. rocznicę „Youthanasia”, powiedziałem we wszystkich wywiadach, że to było straszną pomyłką i rozstaliśmy się już z osobami odpowiedzialnymi za to wszystko.

Wiem, że nie pomoże to w tym, iż powiedziano wam jedną rzecz, a my mówimy wam inną, ale znacie mnie i znacie Megadeth: zamierzamy to naprawić. Zebraliśmy się wszyscy w czwórkę, choć  mieszkamy daleko od siebie (Shawn mieszka w Georgii) i wybraliśmy cztery piosenki, które będziemy wam grali nim nastanie oficjalna już rocznica albumu po 31. października. (UWAGA: Specjalnie wydaliśmy „Youthanasia” w Halloween. Może i spałem dzisiaj do późna, ale jeszcze nie ma Halloween.)

Poza zebraniem wszystkich w jednym miejscu, musimy jeszcze popracować nad produkcją występów na żywo oraz nad materiałem filmowym im towarzyszącym. Więc, by was nie zanudzać: zaczęliśmy od ‚A Tout Le Monde’ w Las Vegas, dodaliśmy ‚Reckoning Day’ z Tucson i ‚Youthanasia’ graną w Quito.

Ilość czasu jaką dostaniemy na scenie w Santiago, zdeterminuje naszą setlistę. Możecie liczyć, że jeżeli będziemy mieli 75 minut (a myślę, że tyle czasu będzie), to zadbamy o to, by zagrać najwięcej materiału z „Youthanasia” ile będziemy tylko mogli. Odpoczywajcie wiedząc, że jesteśmy świadomi tej plotki, podjęliśmy już akcje i jakiekolwiek kawałki zagramy, to zagramy dla was najlepiej jak tylko potrafimy.

Proszę byście się tutaj nie wyładowywali na organizatorach. Wytłumaczyliśmy im  wszystko i byli bardzo wyrozumiali, choć wiem, że wszyscy jesteśmy rozczarowani, że ta plotka w ogóle się pojawiła i jest już za późno, by poprawić wszystkie ogłoszenia. Obiecuję, że damy wam najlepsze koncerty Megadeth podczas tej trasy.

Miłość i siniaki,

Dave Mustaine

Megadeth 20th Anniversary Tour

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *