W świetle zapowiedzi przejścia Slayera na emeryturę po zagraniu pożegnalnej trasy po świecie, Dave Mustaine (Megadeth) po raz kolejny otwarcie mówi o swojej chęci powtórzenia wspólnej trasy Wielkiej Czwórki Thrashu, jednak tym razem proponuje, by w razie konieczności zmienić nieco koncepcję Big 4. Jak mówi w wywiadzie dla SiriusXM (klip poniżej):

Myślę, że gdybyś zapytał nasze 3 zespoły, to prawdopodobnie zgodzilibyśmy się na to. Jeśli Anthrax, Slayer i Megadeth chcą to zrobić, a Metallica nie, to co zrobić? Wielką Trójkę? Jestem pewien, że wielu ludzi chciałoby to zobaczyć i tak może też być. Wiecie, można też zrobić Wielką Trójkę plus Numer 5, jeśli Exodus zagrałby z nami.

Ale nie chodzi tu o granie koncertów dla samego grania koncertów. Chodzi o cały ruch. Chodzi o to, co stworzyliśmy razem jako grupa.

Poza Anthraxem, wszyscy byliśmy niemal jak sąsiedzi, bo mieszkaliśmy tak blisko. Pół godziny, góra do godziny jazdy autostradą między naszymi domami. Więc myślę, że byłoby świetnie zrobić więcej rzeczy jako Wielka Czwórka – zagrać w Japonii. Zagrać w Ameryce Południowej – nigdy tam nie graliśmy; nie zagraliśmy w Azji. Dajmy ludziom szansę, zanim to wszystko odejdzie na zawsze.

Dodał, że poprzednia trasa Big 4 w praktyce wyglądała bardziej jak Big 1 + 3. Zapytany, czy któryś z tych występów był szczególny w jakiś specjalny sposób, odparł:

Nie bardzo. Wszystkie te występy miały swoje znaczenie. Myślę, że wspólna gra pod koniec była fajna. Ale zawsze trochę mnie wykręcało oglądanie, jak Kirk Hammett mówi na DVD, kiedy się modlą, że „oni są Wielką Jednością”. To pokazuje, jaka tam panowała mentalność – to tak naprawdę nie była „Wielka Czwórka”; to była Metallica i nasza trójka.

Chciałbym, aby zostało to zrobione w sposób, w którym wszyscy traktowani jesteśmy uczciwie, grając razem tyle samo czasu, mając scenę do takiej samej dyspozycji, ale nie sądzę, by do tego doszło. I w porządku, bo Slayer przejdzie do historii, a oni nie potrzebują żadnej „Wielkiej Czwórki”, by być bardziej legendarni niż już są. Ja też.

Pomysłowi Mustaine’a wtóruje Scott Ian z Anthrax. Jak napisał na twitterze: „Tak. Dajmy ludziom tego, czego chcą!”

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *