W wywiadzie dla czilijskiego radia Futuro, Dave Mustaine został spytany o swój ostatni tweet, w którym oznajmił, że „czyta dużo światowej historii i zwariowanych rzeczy naukowych na potrzeby nowych tekstów”, a więc o prace nad kolejną płytą. Odparł:

Pisanie albumu zajmuje dużo czasu. A kiedy skończysz album, nadchodzi taki okres jak ten, kiedy zwierzę rodzi kolejne żywe stworzenie – musi dojść do siebie i odzyskać siły, a potem, w przeciągu krótkiego czasu, jest gotowe znów dać czadu.

Myślę, że teraz grając na Gigantour po skończeniu „Super Collider” i będąc w nowej wytwórni i mając znów grającego z nami Davida Ellefsona, trasę z Iron Maiden i z Black Sabbath, i całą resztę, to wszystko jest po prostu ekscytujące i sprawia, że chcemy grać.

Shawn, David i ja mówiliśmy o tym. Chris też trochę o tym wspominał – o tym, by zacząć pisać muzykę na nowy album. I myślę, że gdy masz taki zespół jak Megadeth, musisz poświęcić [odpowiedni] czas na pisanie kawałków. Mamy tu tylu utalentowanych kompozytorów, że niewysłuchanie wszystkich pomysłów byłoby niejako głupie.

Frontman Megadeth ustosunkował się też do ostatnich występów swojej córki, która śpiewała charytatywnie „A Tout Le Monde” w lokalnej telewizji i na koncercie:

„Tak, to mnie zaskoczyło. Nie wiedziałem, że to zrobi. Wiedziałem, że śpiewa, ale nie wiedziałem, że wykona „A Tout Le Monde”. Ma świetny głos. Śpiewa lepiej ode mnie. Kocha muzykę, to na pewno.”

dave mustaine

1 Comment Dave Mustaine o pracach nad kolejnym albumem Megadeth i wokalu swojej córki

  1. Detrio

    wokal córki ? czyżby rudy miałby umieścić swoją córę do nowego albumu ? ostatni album był yaki sam jak ostatni wytwór black sabbath.Lepiej niech pomyśli nad riffami a nie wydaje albumy bez sęsu. Lepiej poczekać i mieć coś zajebistego niż zrobić kolejny za rok i był by 3/10

    Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *