Aktualizacja: pod tym linkiem znajdziecie wideo z samego występu.

Portal The San Diego Union-Tribune udostępnił zdjęcia Dave Mustaine’a odbywającego próbę z orkiestrą symfoniczną San Diego przed swoim występem w ramach „Symphony Interrupted”, o której już Wam pisaliśmy.

Zdjęcia z próby na których zobaczycie Dave’a wraz ze swoją nową, stylizowaną gitarą, znajdziecie pod tym linkiem.

Przeprowadzony został również wywiad z frontmanem Megadeth przez portal The Daily Aztec, którego najciekawsze fragmenty możecie przeczytać poniżej.

Dave Mustaine o oczekiwaniach zw. z „Symphony Interrupted”:

Jest tak wiele różnic w społeczeństwach klasycznej i metalowej muzyki. To jest właśnie to, czego nie mogę się doczekać, zobaczyć jak te dwa światy zderzają się ze sobą.

W myślach przygotowuje się na zejście ze sceny na której będę w małym smokingu, i usłyszenie tam na dole „Kurwa tak Dave!”, a ludzie od klasycznej muzyki będą mówili:  „O mój Boże, on powiedział słowo na K!”.

O wpływach muzyki klasycznej na twórczość Megadeth:

W pierwszej piosence naszego pierwszego albumu grałem na pianinie. Śmieszną rzeczą był fakt, że grałem bardzo, bardzo pokiereszowaną wersję fugi D-moll Beethovena i wracając teraz do słuchania właściwych wykonań twórczości Beethovena, myślę sobie „Nieźle Dave”, bo brzmiała podobnie do oryginału, a ja byłem tylko dzieciakiem z rynsztoku, grającym z pamięci. Byłem zaskoczony, że w ogóle potrafiłem zagrać coś na pianinie.

 O swoich początkach z gitarą:

Czasami chciałbym by moja mama wciąż żyła i mogła zobaczyć to co się dzieje, bo pamiętam, że kiedy pierwszy raz zacząłem grać na gitarze powiedziała „Wyłącz to, bo jeszcze kogoś tym zabijesz!”. I zgadnij mamo, co? Gram teraz z symfonią!

Posłuchajcie też kawałka o którym wspominał grającym w nim na pianinie Dave poniżej:

www.youtube.com/watch?v=7mWPJK1wJnM

Dave Mustaine (Megadeth): Zobacz zdjęcia z próby z orkiestrą San Diego

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *