Ujawniono oficjalny plakat promujący solowy występ frontmana Megadeth, Dave’a Mustaine’a, z orkiestrą San Diego Symphony o którym już Wam wspominaliśmy.

Wiemy też, że wśród klasycznych utworów, które wykonywać będzie thrashmetalowy gitarzysta wraz z orkiestrą, znajdzie się ‚Zima’ i ‚Wiosna’ z cyklu „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego, aria na strunie G Jana Sebastiana Bacha, druga część programu Symfonii IX (‚Z Nowego Świata’) Antonína Dvořáka oraz ‚Lot Walkirii’ Richarda Wagnera.

Gitarzysta potwierdził także, że po skonsultowaniu się z dyrygentem Ken-Davidem Masurem planuje dodać solówkę gitarową w ‚Locie Walkirii’.

Dave Mustaine pytany przez Phoenix New Times o koncert z San Diego Symphony, powiedział:

Tak, to strasznie dziwaczne. Kiedy pierwszy raz zaczęliśmy o tym rozmawiać, było to wspomniane mimochodem. Byłem obecnie w Anglii i ktoś powiedział, że byłby zainteresowany usłyszeniem moich interpretacji klasyków muzyki, ponieważ jestem pod wielkim wpływem klasyki. To coś, co uwielbiam słuchać, ale niekoniecznie grać. Pomysł ten przerzucono ode mnie, będącego narratorem klasycznego materiału, po kogoś go właściwie wykonującego. Byłem bardzo podekscytowany, ale wtedy podesłano mi pierwsze dwa utwory, które chcieli żebym zagrał i okazały się dziełami Vivaldiego. Posłuchałem ich i pomyślałem ‚To bardzo trudne rzeczy’.

Wokalista i gitarzysta Megadeth przyznał także, że jego występ może zmienić sposób postrzegania heavy metalowych muzyków:

Myślę, że ponownie tak jak w 1992 roku, gdy wystąpiłem przy okazji Democratic National Convention, to bardzo pomoże naszemu gatunkowi muzycznemu. Ludzie nie myślą zbyt wysoce i szeroko o heavymetalowcach. Twierdzą, że jesteśmy ograniczeni ze względu na to jak wyedukowani jesteśmy i jakie mamy przygotowanie (muzyczne – przyp. red.). I myślę, że zrobienie tego będzie świetne, bo sporo metali usłyszy naprawdę świetną muzykę i wielu sztywnych słuchaczy muzyki klasycznej  zobaczy wspaniałą grę na gitarze.

Będzie strasznie dziwne zobaczyć widownię ubraną w monokle i smokingi i jakiegoś kolesia który wstanie i wydrze się ‚Zajebioza, Dave!’ (śmiech)

Poniżej wspomniany, oficjalny plakat promujący „Symphony Interrupted”.

Dave Mustaine (Megadeth): Oficjalny plakat występu z San Diego Symphony

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *