Peter Hodgson z Seymour Duncan przeprowadził ciekawy wywiad z szefem Megadeth, Davem Mustainem. Gitarzysta mówił m.in. o tym, co motywuje go do tworzenia swojego własnego brzmienia i stylu gry na gitarze:

Można to porównać do tego, gdy ktoś przytrzaśnie ci rękę drzwiami od samochodu. Możesz wtedy siedzieć w środku, nie zrobić nic i zaakceptować ból lub otworzyć drzwi, wyjść z auta i skopać dupę temu kolesiowi. To właśnie motywuje mnie do grania na gitarze.

Było w moim życiu wiele rzeczy, których nie lubiłem. Czepiano się mnie jako dzieciaka, a ja byłem w stanie wyrazić swoje uczucia poprzez gitarę. Bo jeśli masz 13 lat, jesteś rudy, chudy i piegowaty, a chodzisz do szkoły, w której każdy surfuje i tak dalej, to wszyscy cię zaczepiają. Jeśli jesteś zaczepiany przez długi czas, zaczynasz robić coś, co pomoże ci się obronić. Dlatego właśnie zacząłem ćwiczyć sztuki walki.

Możesz też robić coś, co pomoże ci zwiększyć swoją wartość w oczach ludzi z twojego otoczenia. W związku z tym zacząłem chodzić na masę imprez (Dave mówi o „keg parties”, czyli imprezach, na których głównym alkoholem jest piwo z beczki – przyp. red.), na których byli ludzie grający na gitarach. Widziałem to i myślałem: „Wow! Każdy kocha tych gości z powodu ich gitar.” Wtedy zacząłem grać. Miałem 13 lat.

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej:

Dave Mustaine (Megadeth) o motywacji do tworzenia własnego brzmienia i stylu gry

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *