Jakiś czas temu pisaliśmy o oficjalnym plakacie do ,,Symphony Interrupted”, który promuje występ Dave’a Mustaine’a z orkiestrą San Diego Symphony. Do wydarzenia pozostało już tylko kilka dni – koncert odbędzie się 12. kwietnia w San Diego, w Kalifornii. Z tego powodu, podczas niedawnego wywiadu dla portalu The Daily Aztec, Mustaine nie ukrywał swojej ekscytacji:

Jest różnica między społeczeństwem muzyki klasycznej i metalowej. To rzecz, której nie mogę się doczekać – zobaczyć, ja te dwa światy będą ze sobą kolidować.

Jestem umysłowo przygotowany do wyjścia na scenę, pojawienia się w smokingu. Mam zamiar się tam zjawić, a oni powiedzą: „Tak kurwa, Dave!”, a potem ci wszyscy klasyczni kolesie pomyślą: „O mój Boże, on powiedział słowo na „k”!”

Dave mówił też na temat wpływu muzyki klasycznej na twórczość Megadeth:

Już w pierwszej piosence, na naszym debiutanckim albumie, grałem na pianinie. Zabawnym jest, że to bardzo, bardzo pocięta wersja ,Fugi d-moll’ Beethovena, ale wracając do tego i słuchając jednocześnie faktycznego występu Beethovena, myślę sobie: „Niezła próba, Dave”, ponieważ było to bliskie oryginałowi. Mam na myśli, że byłem nie pieprzącym się z niczym dzieckiem, który dorastał na ulicy, grającym z pamięci. Byłem zaskoczony, że potrafiłem wtedy w ogóle grać na pianinie.

Na koniec gitarzysta dodaje:

Przychodzą chwile, że chciałbym, aby moja mama wciąż żyła i była w stanie zobaczyć ten występ, ponieważ pamiętam, że gdy po raz pierwszy zacząłem grać na gitarze, ona powiedziała: „Ścisz to, bo kogoś zabijesz!” Wiesz co, mamo? Teraz gram z orkiestrą.

Cały wywiad z Mustainem możecie przeczytać pod tym linkiem.

Dave Mustaine (Megadeth) nie może doczekać się nadchodzącego występu z orkiestrą symfoniczną

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *